Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ENEA podłączenie mikroinstalacji na nowym budynku

31 Sty 2020 14:49 240 6
  • Poziom 34  
    Chciałbym przy okazji budowy domu od razu założyć panele fotowoltaiczne. Co ważne to nie mam jeszcze przyłącza. Jeden pan od tych rzeczy stwierdził, że mam złożyć wniosek o przyłącze w-do a potem mi zmienia licznik po złożeniu wniosku o przyłączeniu mikroinstalacji w-mi. Czasami próbuje się posługiwać w tych sprawach logiką i stwierdziłem, że to głupie zakładać normalny licznik a potem zaraz go wymieniać. Na infolinii ENEA stwierdzili, żeby złożyć tylko w-mi czyli od razu podłączenie mikroinstalacji. Fajnie tylko w tym wniosku nie ma nic o wnioskowanym przyłączu (choćby moc jaką chcę zamówić). Ktoś szedł tą drogą?

Po drugie chcą schemat instalacji - ma ktoś taki "na wzór" dla instalacji powiedzmy 7 kW?

Po trzecie mam ofertę na dobre panele (ale tylko panele) i chciałbym sam to porobić - jakiej firmy falowniki oglądać?

______________________________________________.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Może trochę nie na temat ale poczytaj sobie o programie,, mój prąd '' na chwilę obecną chyba bez sensu robić taką instalację z własnej kieszeni i martwić się o falownik czy licznik.
  • Poziom 34  
    W tym programie jest chyba nawet oświadczenie o samodzielnym montażu.
  • Poziom 23  
    Tak tylko dom musi być odebrany do zamieszkania aby dostać dotacje z ,, mój prąd "
  • Poziom 12  
    Tak widnieje w FAQ:
    ENEA podłączenie mikroinstalacji na nowym budynku
  • Poziom 34  
    Trzeba mieć wykonanie przyłącze i załatwioną umowę o odbiór z dystrybutorem oraz fakturę na siebie za choćby falownik. Nie wiem czy konieczny jest odbiór domu. Chyba że dystrybutor tego wymaga.

Wracając do enei. Na infolinii się okazało wprowadzili mnie w błąd. Najpierw muszą zrobić normalne standardowe przyłącze a dopiero potem składam wniosek o podłączenie fotowoltaiki.