Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kiano Intelect X3 HD+ - Odwrotne działanie dotyku. Sterownik.

br501 31 Jan 2020 14:55 2394 13
    br501
    Level 14  
    Witam. Mam tablet Kiano Intelect X3 HD+. Sprzęt pracuje na Windows 10 Home 64bit (nie ma szans wgrać 32bit), 4GB ram. Po formacie pojawił się problem z dotykiem. Zainstalowane sterowniki, dotyk działa odwrotnie, tak jak by tablet był odwrócony do góry nogami. Przekopałem internet w poszukiwaniu sterownika, ale niektóre działają tak, że tylko jedna oś jest odwrócona np. w poziomie jest ok a w pionie odwrotnie a niektóre wcale. Ma ktoś może jakieś rady? Kalibracja nie działa. Może coś idzie w rejestrze przestawić? Nazwa urządzenia dotyku to Silean mssl1680.
    oczzko
    Level 8  
    Też szukam sterownika do tego modelu, trzeba zainstalować dobry sterownik inaczej nie będzie działać, jednak niestety szukam szukam i nie potrafię żądnego dobrego znaleźć.

Być może już sobie poradziłeś jeśli tak i masz taki sterownik proszę o kontakt
    br501
    Level 14  
    Nie. Nie poradziłem sobie jeszcze. Tablet odpoczywa.
    oldirty rat
    Level 2  
    Na odwrócony dotyk w poziomie poradziłem sobie wyciągając sterownik z partycji Recovery, który załączam. Oprócz tego załączam jeszcze sterownik Intel Battery Management (zassany od Lenovo chyba dla tabletu MIIX, nie pamiętam dokładnie) który zadziałał, w przeciwieństwie do tego udostępnionego przez Kiano. Reszta sterowników, których użyłem, pochodzi ze strony Kiano.
    Pawlopikasso
    Level 6  
    dziękuje za sterownik teraz w końcu działa poprawnie,
    Mam problem z dźwiękiem nic nie słyszę jest ikonka głośnika, i mogę zmieniać poziom głośności,
    Podeślij proszę sterownik do audio intelecr 3 hd + sprawny.
    czy w tym psełdo laptopie jest mikrofon jeśli tak to jak go zainstalować?
    podrzucam Sterownik do baterii Intel-FORCED-ATOM-10x64- IntelBatteryManagement -drp
    oldirty rat
    Level 2  
    Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi na brak dźwięku. Odinstaluj "ES8316AudCodec Device", zaznacz także usunięcie sterownika. Pobierz paczkę z tego postu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3663950.html#19210043 i zainstaluj sterownik z katalogu "MEDIA\ES8316AudCodec Device". Po tej operacji dźwięk powinien zadziałać, mikrofon także.
    SewoPilaYT
    Level 3  
    witam ktoś powie mi co mam zamienić i co zrobić abym nie miał odwrotnego dotyku??
    sosarek

Level 43  
    @sewopilayt Masz w #6 sterownik przecież
    SewoPilaYT
    Level 3  
    Gdybym wiedział co trzeba zamienić to bym się nie pytał co trzeba, więc jak możesz mi napisać jakie dokładnie i co dokładnie trzeba zrobić to by było git
    sosarek

Level 43  
    Pobrać, zainstalować ręcznie z poziomu Menadżera urządzeń.
    SewoPilaYT
    Level 3  
    Wiesz no zainstalowałem i dalej odwrotny dotyk a nawet próbowałem te sterowniki z tego posta i dalej nic
    RaPanGo
    Level 1  
    Sterownik do ekranu od @oldirtyrat działa (w porównaniu do tego z paczki ze strony Kiano/od ichniejszego supportu), jednak tylko w momencie, jeśli wyłączę albo odinstaluję sterownik Intel HD Graphics (po reboocie urządzenia).

Być może ktoś posiada nienaruszoną partycję Recovery z X3 HD+ i mógłby podzielić się właśnie oryginalnym sterownikiem do karty graficznej? Nie udało mi się znaleźć takowego na własną rękę, a różne wersje, które znajdywałam w podobnych tematach czy na stronie Kiano psuły dotyk z powrotem ("rewersowały" input, niezależnie od tego, czy używałam sterownika do dotyku od Rat'a, czy jakiegokolwiek innego). Z góry dzięki.