Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] RTX 2060 SUPER - Komputer resetuje się po włączeniu

Yoshixk 31 Jan 2020 15:07 588 12
    Yoshixk
    Level 4  
    Witam, borykam się z pewnym problemem otóż po zakupie części i złożenia pc w jedno natrafiłem na problem ponieważ gdy próbuję odpalić kompa wszystko się włącza, grafika świeci, wentylatory działają, lecz gdy dochodzi do testowania RAM, CPU i karty graficznej na ostatnim komp się resetuje i tak w kółko, też dziwne jest ze wgl myszka czy klawiatura, monitor wgl się nie odpalają gdy włączam kompa. Próbowałem też bez karty grafiki to nie chce iść dalej ponieważ sprawdzi ramy i CPU ale nie ma grafiki i nie przepuszcza. Poniżej podaję specyfikację

RTX 2060 SUPER AORUS
    H370 HD3
    SAMSUNG SSD 500GB 97OEVOPlus
    i7-9700F
    2x8 GB AEGIS
    RM750x
  • Helpful post
    OPservator
    Level 35  
    Yoshixk wrote:
    nie chce iść dalej ponieważ sprawdzi ramy i CPU ale nie ma grafiki

Nawet nie sprawdza - procesor "F" jest bez zintegrowanej k. graficznej - komputer powinien się tylko restartować i pikać kod błędu odpowiadający za grafikę.
    Patrzyłeś grafikę na obu portach?
    Jesteś pewien, że jest prawidłowo dociśnięta a zapadka jest zatrzaśnięta?
    Kabel do monitora napewno sprawny?
    Yoshixk
    Level 4  
    OPservator wrote:
    Yoshixk wrote:
    nie chce iść dalej ponieważ sprawdzi ramy i CPU ale nie ma grafiki

Nawet nie sprawdza - procesor "F" jest bez zintegrowanej k. graficznej - komputer powinien się tylko restartować i pikać kod błędu odpowiadający za grafikę.
    Patrzyłeś grafikę na obu portach?
    Jesteś pewien, że jest prawidłowo dociśnięta a zapadka jest zatrzaśnięta?
    Kabel do monitora napewno sprawny?

Kabel do monitora na bank sprawny sprawdziłem na hdmi i displey porcie, dziwne że klawiatura i myszka wgl też nie działa, dociśniętą na pewno bo jak wciskałem to kliknęła, na drugim slocie nie próbowałem bo jest zaślepiony w połowie i nie wejdzie
  • Helpful post
    OPservator
    Level 35  
    Yoshixk wrote:
    bo jest zaślepiony w połowie i nie wejdzie

???
    Yoshixk
    Level 4  
    OPservator wrote:
    Yoshixk wrote:
    bo jest zaślepiony w połowie i nie wejdzie

???

Znaczy wejść wchodzi ale to jest szyna x4 a nie x16 i wdysje mi się raczej ze na tym slocie nie powinno się włączać
  • Helpful post
    OPservator
    Level 35  
    Na mobo którą podałeś masz dwa gniazda x16 - "chromowane" z szarym zatrzaskiem.
    Yoshixk
    Level 4  
    OPservator wrote:

Tylko że ten drugi slot jest w połowie pusty więc raczej odpada i to jest x4
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Mówisz o płycie Gigabyte H370 HD3 (rev.?) ? (LGA1151v2, ATX) hLink
    - ma 2x M.2
    - 2xPCI-E 3.0 x16
    - 3x PCI Express x1

Oficjalnie wspiera tylko 8th gen cpu Intel !
    i7-9700F wspiera Bios F13
    Czytaj dokładnie Manual i stronę producenta płyty
    - plus forum G-Byte Link

Spoiler:
    1th. M.2 (Socket 3, M key, 2242/2260/2280/22110 for SATA and PCIe x4/x2 SSD- ), M2M_32G (under cpu)
    2nd. M.2 (Socket 3, M key, 2242/2260/2280 for SATA and PCIe x2 SSD ), M2P_16G (under PCIEX4 ).

RTX 2060 SUPER - Komputer resetuje się po włączeniu RTX 2060 SUPER - Komputer resetuje się po włączeniu RTX 2060 SUPER - Komputer resetuje się po włączeniu
    RTX 2060 SUPER - Komputer resetuje się po włączeniu
    RTX 2060 SUPER - Komputer resetuje się po włączeniu
  • Helpful post
    rzymo
    Level 33  
    Yoshixk wrote:
    OPservator wrote:

Tylko że ten drugi slot jest w połowie pusty więc raczej odpada i to jest x4

Co w niczym nie przeszkadza - k. graficzną możesz włożyć, żeby sprawdzić czy komputer się uruchomi.

Masz od kogo pożyczyć starszy model procesora? Może po prostu BIOS jest w starszej wersji i seria 9000 nie ruszy bez wgrania nowszego.
    Yoshixk
    Level 4  
    Napisałem do serwisu skąd kompa składałem i okazało się że BIOSA trzeba update zrobić co jest dla mnie niedorzeczne bo kupiłem kompa bo spalił mi się lapek i niby jak mam update BIOSA zrobić no bez kitu, wysłałem płytę żeby mi to ogarnęli
  • Helpful post
    Xertaq
    Level 9  
    W internecie jest masa poradników na temat wgrywania BIOSu. Poza tym wszędzie trąbią na lewo i prawo żeby zwracać uwagę czy płyta wspiera twoją generację procesora, bo inaczej czeka cie update. Jeżeli więc jeszcze nie oddałeś tej płyty to możesz zrobić update samemu bez narażania się na koszty w serwisie.
    Yoshixk
    Level 4  
    Xertaq wrote:
    W internecie jest masa poradników na temat wgrywania BIOSu. Poza tym wszędzie trąbią na lewo i prawo żeby zwracać uwagę czy płyta wspiera twoją generację procesora, bo inaczej czeka cie update. Jeżeli więc jeszcze nie oddałeś tej płyty to możesz zrobić update samemu bez narażania się na koszty w serwisie.

Wierzę i domyślam się jednak z moją wiedzą na ten temat i doświadczeniem wolałem że zajął się tym jakiś ogarnięty serwis a 29 zł za taką usługę to dla mnie nie majątek także dziękuję wszystkim za pomoc temat zamykam :)
    Yoshixk
    Level 4  
    Xertaq wrote:

Wierzę i domyślam się jednak z moją wiedzą na ten temat i doświadczeniem wolałem że zajął się tym jakiś ogarnięty serwis a 29 zł za taką usługę to dla mnie nie majątek także dziękuję wszystkim za pomoc temat zamykam :)

Dodano po 36 [sekundy]:

Update BIOSU