Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blokada internetu w telefonie poprzez zakłócenie sygnału routera.

keseszel 31 Jan 2020 21:58 654 7
 • #1
  keseszel
  Level 26  
  Witam.
  Interesuje mnie sposób zakłócenia internetu w telefonie do takiego stopnia by można było z niego wyłącznie dzwonić.
  Jak wygląda to w przypadku ataku MIM?
  Chodzi o to by odciągnąć młodociane wołki od Chajzera i innych geniuszy z YouTube, aby ruszyły dupska od telefonów i wyszły ze swoich nor na świeże powietrze.
  Schematy są mile widziane lub nakierowanie na linki do stron.
  Zaznaczam, nie idzie mi o fizyczne odebranie telefonów komórkowych, błaganie operatora, podsłuchiwanie rozmów. Tylko blokada neta lub zagłuszenie routera dla konkretnych telefonów z konkretnym Mac.
  Byłbym wdzięczny za wskazówki.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #3
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Techniczne zawsze przegrasz z nałogowcem, jeśli nie jesteś specjalistą w danej dziedzinie.
  Sprawa jest jednak prosta. Jak młodociane wołki nie umieją się same kontrolować, to zabierasz telefon na miesiąc. Jak po miesiącu dalej jest problem, to zabierasz na rok. Jak wołki zaczynają się buntować i Ci grozić (szantażować), to znak że masz ostatnią szansę na wychowanie dzieci.

  PS
  Sposób skuteczny, sprawdzony w praktyce przez dwóch moich znajomych. :-)
 • #4
  tos18
  Level 39  
  Jeśli masz dostęp do routera to możesz wołkowi zablokować dostęp.
  Jeśli nie masz dostępu to jest gorzej ale też wykonalne - deauth attack. ale trzeba to robić uważnie żeby całej sieci nie położyć.
  https://hackernoon.com/forcing-a-device-to-di...-using-a-deauthentication-attack-f664b9940142
  Przypominam że zakłócanie działania cudzych sieci jest niezgodne z prawem.
 • #6
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Czyli daj sobie spokój z kwestiami technicznymi, bo i tak Cię przechytrzą. Jak nie z WiFi, to skorzystają z danych mobilnych, albo zaszyfrują nagłówki ramek i całe poradniki @tos18 można sobie .... . Natomiast nie rozumiem, co oznacza, że zabranie telefonu nie wchodzi w grę. Zabierasz i koniec -nie ma dyskusji. Wiele lat temu mój kolega kupił sobie samochód i nim świrował. Ojciec wpadł w taki szał, że porąbał mu to auto siekierą. Dzięki temu kolega sam żyje, nikogo nie zabił, wyrósł na ludzi i jest ojcu wdzięczny.
  Chyba, że chcesz doprowadzić do sytuacji, o jakich trąbią ostatnio w mediach, że jeden zabił brata a drugi matkę, bo mu grać nie pozwoliła.
 • #8
  m.jastrzebski
  Level 39  
  keseszel wrote:
  Na wychowanie za późno. Pomińmy kwestię wychowania, w pewne rzeczy nie można ingerować. Zabranie telefonu nie wchodzi w rachubę. Zostaje zagłuszenie internetu. Wyłącznie.

  To nie zabieraj telefonu. Zamień na nokie 3310. Dzownić się z tego da, ale neta nie będzie. A ile można grać w węża. Samo zabieranie jak inni sugerują, to leczenie syfa pudrem. Nie rozwiążesz tym problemu. Zabierzesz neta musi dać coś w zamian równie atrakcyjnego i wtedy nie będziesz musiał zabierać (jeśli się uda). Twój wybór.
  Też jestem zdania że jeśli to starsze dzieci, to każdą Twoją blokadę obejdą błyskawicznie, w sposób którego byś się nie domyślił.