Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz majsterkowicza do garażu Karcher WD 2 a Parkside PNTS-F5 z Lidla

cynamonik 31 Jan 2020 23:58 2022 2
    cynamonik
    Level 9  
    Chciałem kupić odkurzacz żeby można było przede wszystkim:
    - odciągnąć pył w trakcie szlifowania/cięcia betonu itp (średnio raz na 2-3 miesiące, użytek domowy)
    - odkurzyć pylącą betonową podłogę w garażu (raz na 6 miesięcy ? )
    - zależy mi na worku tekstylnym wielokrotnego użytku, a takoego ta seria nie posiada... może bym coś dopasował / uszył z poliestrowej tkaniny, bo handlu nie widać
    - małych gabarytach może być nawet mniejszy od WD2, byle nie większy
    - zmywalnych filtrach wielokrotnego użytku, podobo do tego modelu istnieją takie zamienniki
    - przydałaby się funkcja wydmuchu :)
    - ciężar max do 4-5 kg
    - możliwość odkurzania na mokro lub odsysania wody nie koniecznie, ale czasami by się przydała... bo można by zastapić inny odkurzacz typowo piorący.. a do spryskania brudnej powierzchni wykorzystać zwykły atomizer (start wodny MPM jest dość ciężki i nie poręczny)
    - od czasu do czasu odkurzenie zwykłego dywanu

Jakie są Wasze doświadczenia z tym modelem, ewnt co innego wyłącznie popularnego (dostęp do części) możęcie polecić ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    marqqv
    Level 32  
    Kupiłem w castoramie pięć lat temu najtańszy chinski produkt . I działa odkurza na mokro i sucho (pył) Wymieniłem raz filtr po gipsie ( robiłem gładzie ) i działa do dziś . A ogólnie w konstrukcji to jedna konstrukcja czy tani , a z górnej półki .
    cynamonik
    Level 9  
    W końcu zamiast Karcher WD 2 kupiłem Parkside PNTS-F5 z Lidla:
    https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Odkurzacz-...-na-mokro-lub-sucho-PNTS-F5-1300-W/p100280293

ZALETY
    - mnogość wyboru jeśli chodzi o akcesoria oraz same części zamienne:
    https://grizzly-shop.de/index.php?k=8020&lang=pol
    - rura wlotowa do zbiornika zamontowana na bocznej sciance obudowy.. co prawda zwiększa to gabaryty urządzenia, ale zawsze można ją wypiąć, ale niewątpliwą zaletą jest, że każdy nawet nie oryginalny worek nie będzie miał tendencji do zsuwania bo oś wzdłużna kroćca jest w poziomie.
    - większy filtr niż niż w Karcher

WADY
    - nieatrakcyjne ceny po uwzględnieniu kosztów przesyłki z Niemiec, długi czas realizacji i dramatycznie niski poziom obsługi (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3693133.html)
    - brak dedykowanych uchwytów / ogólnego rozplanowania dla mocowania rury elastycznej
    - szczotka nie nadaje się do odkurzania dywanów/wykładzin
    - rura elastyczna nie dość, że bardzo sztywna to obraca się jedynie przy korpusie odkurzacza... bezwzględnie powinna być też ruchoma przy rękojeści !
    - oficjalnie brak filtra kardridżowego, który można zmywać.. ten który jest dostępny najprawdopodobniej wykonano z celulozy
    (zmywalny zamiennik na allegro aż 50 pln, do Karchera w tym samym miejscu 16 pln ! )