Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analog Devices współpracuje z Hyundaiem w celu aktywnej redukcji poziomu szumu

ghost666 01 Lut 2020 14:55 441 0
 • Analog Devices współpracuje z Hyundaiem w celu aktywnej redukcji poziomu szumu
  Firma Analog Devices pochwaliła się niedawno swoją strategiczną współpracą z Hyundai Motor Company W ramach wspólnego projektu Hyundai planuje wykorzystać pierwszy w branży całkowicie cyfrowy system redukcji hałasu drogowego wykorzystujący technologię ADI Automotive Audio Bus (A²B). Hyundai planuje również szerzej zastosować technologię A²B do podstawowych połączeń audio i aplikacji informacyjno-rozrywkowych w całej swojej flocie samochodowej.

  "Jako wczesny aplikator A²B zdaliśmy sobie sprawę z potencjału tej technologii nie tylko w naszych systemach RANC (aktywnej kontroli szumu), ale także w innych zastosowaniach pojazdów, które są kluczowe dla doświadczenia pasażerów i kierowcy podczas jazdy", powiedział dr Kang-Duck Ih, Pracownik naukowy z Hyundaia. "Niskie opóźnienie gwarantowane przez A²B pozwoliło nam zastosować tę przełomową technologię RANC i przyspieszyć jej wdrożenie do masowej produkcji".
   
  System Hyundaia radykalnie redukuje hałas w kabinie pojazdu. System może analizować różne rodzaje hałasu w czasie rzeczywistym i wytwarzać odwrócone fale dźwiękowe. Istnieją różne rodzaje odgłosów na drodze, które nowa technologia może przetwarzać, takie jak dźwięki rezonansowe wytwarzane między oponami i kołami lub odgłosy dudnienia dochodzące z drogi.

  "Ściśle współpracowaliśmy z Hyundai przy projektowaniu całkowicie cyfrowego systemu RANC, który wykorzystuje naszą technologię A²B w celu zmniejszenia kosztów sprzętu, masy i złożoności projektu, i poprawy ogólnej wydajności paliwowej - pomagając rozwiązać kilka problemów związanych z elektronicznym systemem RANC" Powiedział Patrick Morgan, wiceprezes ds. Elektryfikacji i obsługi systemów samochodowych w firmie Analog Devices. "Współpraca ADI z Hyundai pokazuje wzrost rentowności A²B i dodatkowo wyróżnia pojazdy Hyundai na dzisiejszym rynku".

  A²B zmniejsza masę okablowania nawet o 75% oraz poprawia ekonomiczność zużycia paliwa i całkowite koszty systemu. A²B ADI to technologia szybkiego cyfrowego połączenia o najniższych opóźnieniach, dystrybuująca dane audio i kontrolne wraz z zegarem i zasilaniem za pomocą jednej nieekranowanej skrętki. Obecne wdrażanie samochodowych systemów eliminacji hałasu drogowego jest ograniczone przez dostępność opłacalnej technologii sieciowej o niskim opóźnieniu, która skutecznie łączy wymagane czujniki wejściowe z centralną jednostką przetwarzającą. Technologia A²B znacznie zmniejsza koszty i złożoność wiązek przewodów spotykane w tradycyjnych wdrożeniach analogowych systemów eliminacji hałasu drogowego

  Współpraca ADI z Hyundaiem podkreśla rosnące znaczenie A²B dla producentów motoryzacyjnych w nowych, powstających właśnie aplikacjach wymagających dużej ilości okablowania i czułych na opóźnienia, w tym w eliminacji hałasu drogowego, komunikacji w samochodzie oraz spersonalizowanych stref dźwiękowych.

  Źródło: materiały prasowe firmy Analog Devices.

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.