Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prosty wykrywacz metalu do 70cm

26 Wrz 2005 16:18 3114 4
  • Poziom 10  
    Poszukuję schematu prostego wykrywacza metalu do 50-70cm w gruncie. najlepiej, aby jak najprościej go było złożyć, lub jakby płytka była w jakimś kicie lub allegro(tutaj nie znalazłem, jakby ktoś wystawił to byłbym wdzięczny) do 5zł (1,5zł. przesyłka, a nie ok. 13Zł.:cry:. Musze wykryć dwie blachy (studzienki) o wielkości 30cmx30cm.
    UWAGA!!!
    Skorzystałem z opcji szukaj.

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji... [h]
  • Poziom 19  
    za tą cenę ???
    to tylko samemu może coś uda sie zrobić np:
    generator (cewka bez rdzenia) zestrojony na częstotliwość fal średnich, przy zestrojeniu z odbiornikiem (małe radio) pojawi się charakterystyczny gwizd no i z takim zestawem "szurać po ziemi" w momencie na trafienia na metal generator odstroi się co będzie słyszalne w radiu:D
  • Poziom 10  
    Staszek z Chełma napisał:
    za tą cenę ???
    to tylko samemu może coś uda sie zrobić np:
    generator (cewka bez rdzenia) zestrojony na częstotliwość fal średnich, przy zestrojeniu z odbiornikiem (małe radio) pojawi się charakterystyczny gwizd no i z takim zestawem "szurać po ziemi" w momencie na trafienia na metal generator odstroi się co będzie słyszalne w radiu:D

ile coś takiego może mieć zasięgu, czy masz instrukcję, schemat jak to zrobić?
  • Poziom 19  
    Sądzę że nie wielki zasięg urzadzenie miałobyć pomocne przy szukaniu np. zagubionych kluczy na plaży, opracowanie tego widziałem w starej książce ze schematami różnych pożytecznych zabawek elektronicznych, tytułu nie pamietam a układ oparty był jeszcze na tranzystorach ASY...