Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Wiertarka Smalcalda, co to za przycisk

01 Feb 2020 20:40 831 11
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    Level 43  
    Podejrzewam że to automatyczny bezpiecznik. Powinien zadziałać przy zbytnim obciążeniu / przegrzaniu.
  • Level 4  
    Próbowałem go wciskać i delikatnie się chowa i po chwili jakby cofał się. Czyli jeśli zadziała to pewnie rozłączy wiertarkę prawda? Tylko w jakiej pozycji wtedy będzie.... Na delikatnie wciśniętym też działa. Interesuje mnie położenie tego przycisku gdy rozłączy...
  • Helpful post
    Level 43  
    Adam Bosek wrote:
    Interesuje mnie położenie tego przycisku gdy rozłączy...
    Powinien wyjść bardziej na zewnątrz.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    Level 32  
    Jak przy wierceniu nie obciążysz wiertarki to na pewno nie zadziała. Więc używaj normalnie nie przeciążaj a będziesz się cieszył długo wiertarką.
  • Helpful post
    Level 42  
    Jak wyżej to jest "termik"
  • Helpful post
    Level 43  
    marqqv wrote:
    Jak przy wierceniu nie obciążysz wiertarki to na pewno nie zadziała . Więc używaj normalnie nie przeciążaj a będziesz się cieszył długo wiertarką .
    Co to znaczy "obciążyć". Jak się wierci, to różnie bywa. Chodzi o zatrzymanie wiertła w materiale wierconym. Nazwałbym to "zakleszczeniem". Wtedy powinien bezpiecznik (termik) zadziałać, czyli wyłączyć.
  • Level 4  
    Dziękuję wszystkim za wyjaśnienie. Już rozumiem że przy rozłączeniu po prostu bardziej się wysunie. Myślę że nie będzie miał okazji😃. A jeśli jednak zadziała to rozumiem że trzeba go po pewnym czasie wcisnąć? A tak na marginesie to naprawdę porządny sprzęt. Mam nową AEG i starą aluminiową Celmę ale ta bije je na głowę....
  • Helpful post
    Level 32  
    stanislaw1954 wrote:
    Co to znaczy "obciążyć"

Sa tacy co nie wiercą tylko z całą siłą naciskają więc najmocniejszy silnik nie da rady po prostu zostanie uduszona . Już pomijając chwycenie wiertła to się zdarza . Ale po szybkiej reakcji termik nie zadziała .
  • Helpful post
    Moderator of Electrical engineering
    Po zadziałaniu należy wcisnąć.