Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inwerter Sofar Solar 5,5 Wi-Fi

buddach 18 Aug 2020 17:29 86373 207
Computer Controls
    amzet
    Level 8  
    przyłączę się- inwerter sofar solar 8.8 ktl-x,nowa instalacja, wszystko podłączone do wi-fi, modem wysyła informacje do sieci , kilka dni testów wszystko chodziło, dane wysyłane , nagle w informacjach aplikacji na stronie pojawia się zapis - aktualizacja, jakaś tam, moduł wi-fi padł, nie świeci się żadna dioda, nie widać w sieci wifi żadnego AP, do sieci nie są wysyłane żadne dane
    jak uruchomić woduł wifi ? magiczne 01 w ustawieniach inwertera jest, nie ma ikonki wifi, adres 10.10.100.254 nie działa .
  • Computer Controls
    wacek303
    Level 9  
    Rosomak67 wrote:
    Witam wszystkich.
    Jestem od 1 lipca posiadaczem instalacji 9,9 z falownikiem Sofar .
    Niestety w miejscu instalacji nie mam internetu. Czy za pomocą samego telefonu z aplikacją solarman lub inną mogę
    ściągnąć dane z falownika ?
    Postaw ruter hotspot z drugiego telefonu.
    3301
    Level 31  
    amzet wrote:
    przyłączę się- inwerter sofar solar 8.8 ktl-x,nowa instalacja, wszystko podłączone do wi-fi, modem wysyła informacje do sieci , kilka dni testów wszystko chodziło, dane wysyłane , nagle w informacjach aplikacji na stronie pojawia się zapis - aktualizacja, jakaś tam, moduł wi-fi padł, nie świeci się żadna dioda, nie widać w sieci wifi żadnego AP, do sieci nie są wysyłane żadne dane
    jak uruchomić woduł wifi ? magiczne 01 w ustawieniach inwertera jest, nie ma ikonki wifi, adres 10.10.100.254 nie działa .

Gdzie w informacjach aplikacji pojawił sie ten zapis, dysponujesz może jakąś fotką to wrzuć
    Jeżeli żadna dioda nie świeci to jeszcze próba resetu, jak dalej nic to serwis i wymiana
    Lukaszkub1234
    Level 7  
    Jesli masz dolozona antene wifi musisz miec dostep do internetu i to zasieg musi byc odpowiedni. Ja zmienilem polozenie rutera i zasieg wifi w kotlowni byl 2 kreski i falownik tracil zasieg, rozlanczal sie i byly problemy. Falownik offline i niepotrzebne nerwy. Inwerter Sofar Solar 5,5 Wi-Fi .
  • Computer Controls
    amzet
    Level 8  
    3301 wrote:
    amzet wrote:

Gdzie w informacjach aplikacji pojawił sie ten zapis, dysponujesz może jakąś fotką to wrzuć
    Jeżeli żadna dioda nie świeci to jeszcze próba resetu, jak dalej nic to serwis i wymiana

awaria- wymieniony moduł wi-fi.
    toolpusher
    Level 23  
    Dzisiaj mój pierwszy dzień produkcji. Inwerter chodził sobie za dnia wieczorem przyszedłem sprawdzić produkcję i widzę ciemność. Inwerter martwy i nie da się go wybudzić. Wszystko na ON żadna dioda się nie świeci. Sprawdzałem po stronie AC napięcie jest. To tak ma być gdy nie ma napięcia DC na wejściu czy po prostu padł.
    toolpusher
    Level 23  
    Dzięki jedynie co mnie zdziwiło to to że jak wyłącze i załącze go wyłącznikiem głównym to myślałem że przynajmniej na chwilę zaświeci a dopiero po wykryciu bezczynności na panelu sterowania przejdzie w standby. Czyli jak rozumiem zmiana parametrów na inwerterze tylko za dnia i nie da się tego zrobić w nocy?
    3301
    Level 31  
    Jak wyświetlacz martwy to nic nie da się zrobić ale jak musisz po zachodzie to możesz do wejścia podać napięcie z zasilacza np. 200 V i 0,5 A i się da
    toolpusher
    Level 23  
    Oki dzięki. Aż tak mnie nie pili.
    Lukaszkub1234
    Level 7  
    Pytanie do szanownego grona. Od jakiegos czasu zauwazylem, ze falownik traci na kilka minut siec, pisze w tym czasie falownik online i urzadzenie online a po okolo 10 minutach wraca wszystko do normalnosci. Niekiedy kilka dni bez problemu niekiedy raz dziennie a niekiedy kilka razy dziennie. Mial ktos podobny problem
    prose
    Level 35  
    Lukaszkub1234 wrote:
    Pytanie do szanownego grona. Od jakiegos czasu zauwazylem, ze falownik traci na kilka minut siec, pisze w tym czasie falownik online i urzadzenie online a po okolo 10 minutach wraca wszystko do normalnosci. Niekiedy kilka dni bez problemu niekiedy raz dziennie a niekiedy kilka razy dziennie. Mial ktos podobny problem

Za wysokie napięcie na sieci.W momentach wyższego napięcia falownik się wyłączy, po spadku ponownie wraca do produkcji .

Dodano po 54 [sekundy]:

Sprawdz błędy.
    Lukaszkub1234
    Level 7  
    To forma zabezpieczenia, bo problem pojawil sie miesiac temu, a instalacje mam od marca.
    3301
    Level 31  
    Rozmawiamy o solarman? jeżeli tak to ściągnij raport w excelu i sprawdź czy masz zapisy danych co 5 min
    Co do zawysokiego napięcia i wyłączeń falownika to sofar wysyła dane nawet jak na zaciskach nie ma napięcia AC więc w przypadku wyłączenia z powodu podwyższonego napięcia takie zdarzenie zostaje zarejestrowane, oczywiście wtedy gdy działa internet
    Lukaszkub1234
    Level 7  
    Mam 2 zrzuty z 2 ruznych programow. Jeden wykrył faktycznie 409 V jako alert.
    Inwerter Sofar Solar 5,5 Wi-Fi Inwerter Sofar Solar 5,5 Wi-Fi
    3301
    Level 31  
    01.11. o godz. 9 to miałeś przerwę w zasilaniu, na pewno widać to w raporcie jak również wskazują na to błędy, "GridUVPO to napięcie sieci jest za niskie a Grid UFP to częstotliwość" jeżeli zasilanie routera nie jest podczymywane UPSem to i on prawdopodobnie też zerwał połączenie z internetem
    Na pierwszym zrzucie to masz napięcie DC które w czasie braku napięcia AC i braku obciążenia też trochę rośnie ale to prawidłowe działanie i nie o takie zawysokie DC chodziło kol. prose lecz o AC
    toolpusher
    Level 23  
    U mnie elektryk wszystkie kable uziemiające instalacji PV kazał robić 16mm2 od dachu aż do połączenia do bednarki.
    kozak71
    Level 10  
    Witam, mam problem, poniewaz aplikacj SOLAR nie widzi instalacji. JEst looger ale nie ma inwertera widocznego.
    po zalogowaniu sie bezposrednio na IP falownika widze dane, ale w pozycji REMOTE SERVER jest NOT CONNECTED.
    Mowiono ze musi byc licznik zmieniony, licznik wymienili a dalej nie dziala...
    CZy to cos tauron jeszcze musi zrobic ? czy to wina falownika/modulu wifi ?
    theo33
    Level 27  
    Tauronowi nic do monitoringu falownika, ciekawe te bajki instalatorzy opowiadają, wina leży zapewne po stronie nieprawidłowego skonfigurowania logera z domową siecią wifi
    kozak71
    Level 10  
    robilem wszystko dokladnie zgodnie z opisami/filmami jakie sa dostepne w necie...
    theo33
    Level 27  
    Sprawdz adres modbus falownika, powinien być 01, w górnym rogu po prawej

ustawienia/podmenu 8
    kozak71
    Level 10  
    jest 01, zmienialem juz to, na falwoniku na ekranie jest 01 i wyswietla sie co jakis czas WIFI. ale to nic nie zmieniło, dalej jest remote server not connected
    theo33
    Level 27  
    A w solarman po dodaniu instalacji i podania SN logera ?
    kozak71
    Level 10  
    no to logger widac, ale inverter nie, a u znajomego widac logger i inverter w solarman.

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

z hotspota z telfonu dziala, cos go blokuje w routerze...
    kozak71
    Level 10  
    Problem jest w routerze chyba. Po podłączeniu hot spot z telefonu falownik jest widoczny w aplikacji.
    Coś go blokuje w routerze, sofar serwis mówi że dostawca blokuje port 10000, ale dostawca nie blokuje żadnych portów. Ktoś wie jak to ustawić w routerze ? Może jakieś przekierowanie portu ?
    Lukaszkub1234
    Level 7  
    Witam. Ile paneli można podłączyć do falownika na jednym stringu. Mam 15 paneli o mocy 5.7 kw o mocy jednostki 380w. Mam instalacje podzielona na 2 stringi. Jeden nad garażem 6 paneli w tym 3 optymizery, 2 na domu 9 paneli 1 optymizer. Układ instalacji południowy zachód. Instalacja od 27 lutego wyprodukowała 5098 kw l.
    Jest szansa, że za cały rok zrobi 100%?.

Dodano po 3 [minuty]:

Inwerter Sofar Solar 5,5 Wi-Fi
    3301
    Level 31  
    5,7 do sofara 5,5ktlx można , trzeba by tak połączyć aby w stringu było te 8 więc by chyba trzeba dołożyć jeden
    Jak masz opty to pewnie częściowo zacienione i jak do tych 5098 dołożysz ok. 500 bo tyle by pewnie wyprodukowała instalacja przez styczeń ,luty i grudzień to będzie prawie 1000 z 1 kWp
    Lukaszkub1234
    Level 7  
    Tak mniej więcej mi przysłania od połowy lipca. Inwerter Sofar Solar 5,5 Wi-Fi

Dodano po 35 [minuty]:

Ma tu ktoś instalacje około 5.7 kw mam kilka pytań
    maxdax
    Level 11  
    Ja mam instalację 7.59
    Południe 8x330w
    Zachód 15x330w
    Inwerter 6.6ktlx
    Lukaszkub1234
    Level 7  
    Jeszcze takie jedno pytanie czy aplikacja Tauron e-licznik podaje wartość prądu oddanego do sieci z uwzględnieniem już 20% które musimy oddać za magazynowanie prądu czy pokazuje 100% oddanej energii i z tego musimy sobie obliczyć 20%