Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element?

skomiro 02 Feb 2020 14:06 5919 7
    skomiro
    Level 11  
    Wiatm, problem z deskorolką - po wciśnięciu włącznika nic się nie dzieje, nie zapala się żadne światełko, zero jakiejkolwiek reakcji. Włącznik jest ok, połączenia też, akumulator sprawny i naładowany. Deskorolka to typowy chińczyk, jeden z wielu. Zasilacz ma napięcie znamionowe 29,4V, akumulator Li-ion 25,2V, na płytce jest oznaczenie RDTK24V. Cała elektronika jest na dwóch płytkach, na jednej jest zasilanie i sterowanie jednym kołem, a na drugiej to samo + załączanie całości, podłączenie ładowania i bluetootha. Uszkodzona jest ta płytka na której są elementy załączające całość. Jeden z elementów ma widoczny odprysk, więc podejrzewam że to on jest odpowiedzialny za usterkę. Niestety nie ma na nim żadnych oznaczeń. Proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi i może jak to sprawdzić dokładniej, a może to coś innego jest uszkodzone? Załączam zdjęcia obu płytek, na jednej widać uszkodzony element.
    Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element?
    DiZMar
    Level 43  
    Oprócz zaznaczonego ewidentnie uszkodzonego układu scalonego warto sprawdzić pozostałe zaznaczone przeze mnie elementy. Do identyfikacji potrzebny schemat lub bliźniaczy egzemplarz. O jedno i drugie raczej będzie trudno.
    Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element?
    skomiro
    Level 11  
    Schemat to raczej nie do zdobycia, bliźniaczy egzemplarz jestem w stanie zorganizować, czy będzie potrzeba odlutowania tego egzemplarza?

Dodano po 5 [minuty]:

Pozostałe elementy to bezpiecznik, dwie diody i jakiś mosfet, jeśli się nie mylę, chyba są dobre, sprawdzałem bez odlutowania. (Co do tego tranzystora nie jestem pewien. Ale sprawdzę dokładniej.)
    DiZMar
    Level 43  
    skomiro wrote:
    ... czy będzie potrzeba odlutowania tego egzemplarza?
    ...

Jeżeli na bliźniaczym egzemplarzu będą napisy to powinno dać radę go zidentyfikować. Na zdjęciu widzę, że nie na wszystkich elementach jest napis więc... Jeżeli napisów nie będzie to i odlutowanie nic nie da.
    skomiro
    Level 11  
    Do jutra powinienem zorganizować więcej informacji, dzięki za zainteresowanie.

Dodano po 9 [godziny] 10 [minuty]:

Mam już deskorolkę działającą, niestety na uszkodzonym elemencie nie ma żadnych oznaczeń. Pewnie Chińczyk dywersyjnie zamontował element bez oznaczeń, który ma się psuć ;-) . Dodatkowo jeden z elementów który ma opis ( CMOS CMD12P10S BD1907 ) wygląda również niepewnie. Nie wiem co to jest , wygląda jak tranzystor, ale ma 4 wyprowadzenia. W egzemplarzu uszkodzonym wygląda jakby na wszystkich wyprowadzeniach był ten sam potencjał, czyli jakieś wewnętrzne zwarcie. W egzemplarzu sprawnym tylko na dwóch nóżkach jest ten sam potencjał co na plusie baterii, natomiast środkowa ucięta nóżka i tylne wyprowadzenie wykazują wewnętrzne połączenie. Zrobiłem dokładniejsze zdjęcia sprawnego egzemplarza, płytki z zasilaniem oraz tej przy drugim kole (bez części elementów odpowiedzialnych za załączenia układu) przynajmniej tak mi się wydaje.
    Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element?
    VortexHD
    Level 1  
    Cześć, przepraszam, jeśli mój polski nie jest zbyt dobry, ale używam tłumacza. Mam taki sam problem jak ty z tą samą płytą główną. Znalazłeś problem?
    skomiro
    Level 11  
    Niestety nie, nie ma na to kozaka ;).
    crysis8800
    Level 1  
    Hi everyone, i am having exactly the same issue with the hover board. Have more than 10 of these where the set is dead and same sop8 package ic marked as U2 is blown. Cant indentify it as there are no markings. Spend some time analyzing the pcb but dont understand what this IC might be. Has anyone had any luck fixing it please
    Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element? Deskorolka elektryczna hoverboard nie załącza się, jaki to element?