Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SGS85M32/36 - nie płucze naczyń

maniek00000 02 Feb 2020 17:09 507 1
Bosch
    maniek00000
    Level 9  
    Witam.
    Mam problem ze zmywarką j.w., która nie płucze i nie suszy dobrze naczyń. Na naczyniach zostaje osad oraz tworzą się zacieki. Otworzyłem panel boczny, wyczyściłem płaszcz oraz część z pływakiem. Pływak był zabrudzony i się zacinał, myślałem że to jest przyczyna ale jednak to nie pomogło. Z moich obserwacji wynika, że zmywarka naczynia myje, poprawnie grzeje wodę i później nie wylewa wody brudnej do końca i płucze naczynia dalej brudną wodą. Na końcu woda ze zmywarki zostaje usunięta czyli pompa jest raczej sprawna ale w zmywarce na dole zostają jakieś resztki i piana.

W naprawach jestem laikiem także proszę o wyrozumiałość. Czytałem podobne posty i często powtarza się problem elektrozaworu ale nie potrafię go zlokalizować. Czy on może być przyczyną mojego problemu?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Bosch
    maniek00000
    Level 9  
    Proszę ponownie o pomoc. Aktualnie zmywarka nie wypompowuje wody. Wyjąłem pompę i włączyłem zmywarkę i pompa działa. Wlałem wodę do węża odpływowego i woda cofa się do zmywarki czyli wąż drożny. Wyczyściłem spód zmywarki tam gdzie jest pompa. Próbowałem wąż trzymać nisko i nie pomaga. Wąż spustowy powinien być podłączony pod pierwsze gniazdo od lewej?

Zapomniałem dodać że jak wcisnę np Aqua stop żeby wypompować wodę lub reset programu to słychać buczenie ale woda nie leci