Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Man TGX 440 E5 - Brak pomiaru ci¶nienia powietrza 4-go obwodu

02 Feb 2020 19:23 765 7
  • [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 22  
    Nie masz tego czujnika zamontowanego, ale jest do odczytu w warto¶ciach pomiarowych w czasie diagnostyki.
  • Level 3  
    Dzięki za odpowiedĽ.
    Mam taki problem że na zegarach nie dobija mi do końca drugi obwód i szukam przyczyny.
    Pierwszy obwód normalnie nabija do 12 atm. a drugi tylko do 8 atm.

Chyba to będzie czterodrożny do wymiany?
  • Level 22  
    maciej.wojta wrote:
    Dzięki za odpowiedĽ.
    Mam taki problem że na zegarach nie dobija mi do końca drugi obwód i szukam przyczyny.
    Pierwszy obwód normalnie nabija do 12 atm. a drugi tylko do 8 atm.

Chyba to będzie czterodrożny do wymiany?

Ten drugi obwód jak piszesz dobija do 8bar, ale jest to obczyt z czujnika czy fizycznie też masz 8bar??
  • Level 3  
    Fizycznie nie sprawdzałem, bo nawet nie wiem gdzie się wpi±ć.
  • Level 22  
    Pod akumulatorami masz przył±cza pomiarowe. Górny rz±d, drugi od lewej to chyba obwód 2.
    Je¶li nie masz manometru to zamień wtyczki czujników ci¶nienia miejscami. Zawór 4-drożny za akumulatorami.
  • Level 22  
    Może pomoże :)

Man TGX 440 E5 - Brak pomiaru ci¶nienia powietrza 4-go obwodu

ale bez manometra to dużo nie zdziałasz....

Jesli podepniesz manometr pod drugi obwód i faktyczne będzie znaczna różnica ci¶nienia między pierwszym obwodem to wymień zawór czteroobwodowy .
  • Level 32  
    Kurczę ale tu kolega wprowadził Cię chyba nie celowo w bł±d na 1 i na 2 Masz mieć 11 bar i powyżej do 12 bar
    Na 3 obwodzie masz mieć 8.3 bara. Manometr jest Ci nie potrzebny wejdĽ w podgl±d parametrów -i zobacz co widzi sterownik.
    W tym przypadku obstawiam u Ciebie czujnik ci¶nienia. Ma żółt± opaskę z cyfr± 2.