Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo fh 12 opada na poduszkach zawieszenia

03 Lut 2020 11:35 207 13
  • Poziom 3  
    Witam volvo fh 12 opada na poduszkach po jakiś 2h postoju. Sprawdziłem poduszki wszystkie są ok jak i zawór od poziomowania z grzybkiem. Kaliny dochodzące do poduszek też . Nigdzie nie słychać żeby uciekalo . Gdzie szukać przyczyy
  • Moderator HydePark/Samochody
    Eco-trans napisał:
    Sprawdziłem poduszki wszystkie są ok jak i zawór od poziomowania

Słabo sprawdzałeś. Poduszki mogą się różnie ułożyć i nie zawsze syczy. Ustaw na jakąś wysokość i woda z mydłem + spryskiwacz, próbuj na różnych wysokościach zawieszenia. Zawór tak samo, ten grzybek ( tłumik ) możesz zdjąć i też sprawdzić czy lekko nie ucieka ( częste przy zużytych uszczelnieniach ).
    Który to rok? Powietrze jest w całym układzie, i tylko z poduszek ucieka?
    Eco-trans napisał:
    jakiś jest może inny zawór niż ten z grzybkiem odpowiedzialny za to?

Pokaż który zmieniłeś.
    Eco-trans napisał:
    zawór zmieniłem na nowy

Nowy, to nie znaczy że nie może być wadliwy.
    Eco-trans napisał:
    Kaliny dochodzące do poduszek też

Co to?
  • Poziom 27  
    ArturAVS napisał:

Eco-trans napisał:
    Kaliny dochodzące do poduszek też

Co to?

Te kaliny a właściwie tekalany, tak mi się zdaje :D
    Primo: roczny zawór i poduszka to nie jest już nowe.
    secundo, szukałbym wszelkich możliwych połączeń na szybkozłączki., przetarcia w miejscach przechodzenia przewodów przez ramę. Najlepiej pod ładunkiem w deszczową pogodę wsadzić głowę pod auto, wtedy najlepiej słychać gdzie są odciągi.
    Eco-trans napisał:
    powietrze schodzi w całym układzie na koniu z zegarów

Nie można tak od razu? To zostaje już tylko;
    Cowboy zagrabie napisał:
    szukałbym wszelkich możliwych połączeń na szybkozłączki., przetarcia w miejscach przechodzenia przewodów przez ramę. Najlepiej pod ładunkiem w deszczową pogodę wsadzić głowę pod auto, wtedy najlepiej słychać gdzie są odciągi.

Z zawieszeniem jednak jest coś nie tak ( wyciek powietrza ), bo nawet przy ubytkach w innych systemach sprawne poduszki powinny trzymać ciśnienie. Sprawdzić zawór czterodrożny, zawory zwrotne.
    Ostatni raz pytam który rocznik tego FH?
  • Poziom 21  
    Nie wiem skąd jesteś ale jak chcesz mieć pewność czy zawór czterodrozny działa prawidłowo możesz go wyciągnąć i podjechać do nas na sprawdzenie. Będziesz miał pewność, być może unikniesz niepotrzebnych kosztów 😁 aczkolwiek nie sądze aby przyczyna leżała po jego stronie bo brakowało by ciśnienia również gdzieś indziej. Skupił bym się jak przedmówcy na wyciekach .
  • Poziom 21  
    ArturAVS napisał:

Przecież brakuje...

Sorki zwracam honor przeoczyłem jedną wypowiedź.
    W takim razie musiałby być z niego wyciek powietrza lub gdzieś indziej.