Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator TL866II Plus - następca TL866A i TL866CS od XGecu

Freddy 21 Sep 2020 09:49 15228 72
    Freddy
    Level 43  
  • CSICSI
    szel
    Level 20  
    Próbowałem zaprogramować bios Winbond W39V040FBPZ w obudowie PLCC32. W zestawie obsługiwanych układów jest W39V040FB PLCC. Po próbie odczytu układu wyskakuje błąd "PinDetect error".
    Mam nową wersję oprogramowania XGEcu Pro 10.50, firmware 04.2.123. Próbowałem też na wersji 8.5 . Tak samo.
    Czy ktoś może coś podpowiedzieć?
    krakarak
    Level 40  
    Po wyjęciu układu i ponownym włożeniu zawsze oznacza te same piny jako brak styku?
  • CSICSI
    szel
    Level 20  
    Tak próbowałem kilka razy. Za każdym razem taki sam wynik błędu.
    krakarak
    Level 40  
    Nie chodzi mi o sam komunikat, bo on się pojawi bez względu ile "krzyżyków" jest przy pinach, ale czy wkładanie i wyjmowanie układu zmienia owe miejsca zaznaczone krzyżykami. Jeśli się zmienia to oznacza niekontakt na pinach spowodowany śniedzią, kurzem czy odkształconymi pinami układu lub podstawki.
    szel
    Level 20  
    Tak zawsze były krzyżyki błędów pinów takie same. Odnośnie błędów pinów to już sobie poradziłem. okazało się, że były zimne luty w adapterze PLCC32 ->DIP32. Układ daje się odczytać. Nie mogę natomiast go zaprogramować z pliku wsadu pamięci.

a tu wsad biosu:
    bambusfly
    Level 11  
    Może ktoś wrzucić najnowszy soft 10.75 na jakiś normalny serwer? Próbuje pobrać ze strony producenta, ale transfer jest w bajtach i może to potrwać chyba z 600 godzin.
    bambusfly
    Level 11  
    Dzięki, udało się jakoś trafić we właściwy serwer. Pozdrawiam.
    marul82
    Level 10  
    Czy programtorem TL866II Plus zaprogramuje AT49LV002-70TC?
    Zuliczek
    Level 17  
    Układ znajduje się na liście w aplikacji więc sądzę że tak.
    marul82
    Level 10  
    Zuliczek wrote:
    Układ znajduje się na liście w aplikacji więc sądzę że tak.

Mam jeszcze jedno pytanie: ten układ jest w obudowie TSOP-32 a mam przystawkę do TSOP-48 czy da radę go zaprogramować z takiej przystawki?
    Zuliczek
    Level 17  
    Odnosząc się do aplikacji w najnowszej obecnie wersji (10.90), wg. niej powinieneś mieć "adapter do adaptera" ;)

Chociaż nie wiem czy nie wynika to stąd że podstawka (adapter) przewiduje obsługę >40-pinowych obudów i wówczas potrzebne są dodatkowe układy na płytce pośredniej, natomiast w przypadku TSOP32 możliwe że jest to połączenie tylko 32 pinów licząc od początku układu - chociaż kto ich tam wie ;).