Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża LG nie czyta płyt

26 Wrz 2005 18:21 1955 4
  • Poziom 12  
    Witam. Dostałem do naprawy wieże LG model FFH-376 oraz laser który miałem w niej wymienić, ponieważ ma ona trudniości z odtważaniem płyt CD. Problem jest taki, że laser który dostałem ma oznaczenie KSS-213C
    natomiast orginalny to KSS-213VS oba wyglądają tak samo, ale po wymianie okazało sie że nadal nie czyta płyt. Ze starym laserem wieża czytała przynajmniej niektóre płyty, tylko nie wyświetlała tytułów utworów, na nowym nie czyta żadnej płyty. Czy to wina lasera czy problem jest w innym miejscu? Poza tym zachowanie silnika napędzającego płytę jest dziwne ponieważ kręci ją tylko przez około 2s i przestaje, a widać że laser nadal się przesuwa się i próbuje czytać. Przy płytach które daje radę odczytywać silnik chodzi normalnie ze stałą prędkością. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
  • Poziom 12  
    Nic nie wiem o zadnym zabezpieczeniu,
    co to za patent ???
    jak to zrobic ??

dzieki za wszelkie info
  • Poziom 39  
    Jak każdy KSS 213 ma takie zabezpieczenie zlutowane dwa punkty rozlutowaleś je?Jest to zabezpieczenie przed ładunkami elektrostatycznymi.
  • Poziom 12  
    dzieki za pomoc :)

chodzilo wlasnie o te zebezpiecznie, a te dwa punkty prawie nie do wyłapania na samym poczatku

pozdrawiam