Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pies i pomysł na alarm bezprzewodowy

Airbeb 04 Feb 2020 02:34 498 5
Optex
 • #1
  Airbeb
  Level 2  
  Cześć,
  Mam prośbę o ocenę pomysłu i sugestie sprzętowe.
  Po lekturze poradników z tego forum, wiem już że pies+alarm = kompromis. Dlatego zastanawiam się nad opcją dwóch czujek tego samego obszaru. Tzn: w głównym pomieszczeniu gdzie będzie przebywał pies (20kg) zamonotwał bym dwie czujki: jedną Pet, drugą z pełnym zakresem. Scenariusz prosty. Jest pies: aktywujemy komplet z pozostałych pomieszczeń i inne czujniki + pet. Nie ma psa: aktywujemy wszystko (lub jeśli dwie kolidują ze sobą w jakiś sposób to drugą a pet wyłączony).
  A może jest opcja jedna dobra czujka, ale w dwóch zapisanych ustawieniach i raz działa uwzględniając zwierzę, w innym ustawieniu, łatwo zmienianym, dziala na full?
  Alarm będzie montowany przez kogoś wykwalifikowanego, ale na razie po kilku rozmowach słabo to widzę. Może dlatego, że trafiam na fanów lub specjalistów od Satela, a pod tym szyldem nie za duży wybór czujek pet+bezprzewodowy.
  Całość instalacji dosyć mała: 4 czujki ruchu, 2-4 na drzwi/okna, ale gsm+wifi do obsługi z telefonu.
 • Optex
 • #2
  kot mirmur
  Level 33  
  A nie brał kolega pod uwagę czujek kurtynowych?Odpowiednio zamontowana może kontrolować pomieszczenie np. od 1 metra w górę.
 • Optex
 • #3
  g88
  Level 7  
  A może niech pies będzie przebywał w jendym pomieszeniu podczas Twojej nieobecności ? Możesz zablokować tą jedną czujkę w miejscu gdzie pies może swobodnie chodzić i zabezpieczyć się dodatkowo kontaktronami albo czujkami zewnętrznymi.

  Ja mam u siebie zrobione tak: pies przebywa w salonie - blokuje czujkę ruchu w salonie jak wychodzę a drzwi tarasowe i okna mam zabezpieczone kontaktronami. W aplikacji Integra Control lub na manipulatorze (np. INT-KSG) możesz zrobić sobie makra, u mnie jest np. "Pies w domu" - która załącza czuwanie w całym domu i blokuje czujke gdzie może chodzić pies. W zwykłych manipulatorach LCD, możesz sobie zrobić skróty, np. hasło + strzałka w bok = pełne czuwanie
  hasło + strzałka w góre = czuwanie z blokadą czujki.

  Ogólnie zastanów się nad czujkami odpornymi na zwierzęta, bo może się okazać, że pies skoczy na stół i włączy alarm, więcej w temacie:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16280070#16280070
 • #4
  Airbeb
  Level 2  
  Dziękuję za podpowiedzi. Chyba rzeczywiście lepiej normalne czujki i opcje pies/bez psa dla jednego pomieszczenia. Do tego całość z kontaktorami. Pies już wiekowy i chory, ale na kanapę wskakuje i już mamy psa ponad 1m nad ziemią za nim się ułoży do snu.
  Dostałem dwie oferty z różnych miejsc, zbliżone cenowo. Jedna jest na Versa 5, druga na Integra 32. W obu czujki axp i adp, moduły gsm i kontrolery abax 2. Nie będę miał rozbudowanej automatyki domowej włączonej w system Satela, ale czy dobrze myślę, że integra jest bardziej rozwojowa i będę mógł w przyszłości dodać np. czujniki zalania, dymu itp.? A w Versie tych wejść dla urządzeń będzie mniej?
 • #5
  sosarek

  Level 43  
  Przedstaw te oferty, jaki sprzęt zawierają, dorzuć rzuty pomieszczeń.
  Tak, Integra bardziej rozwojowa.
 • #6
  g88
  Level 7  
  Integra ma więcej możliwości, więcej wejść / wyjść od Versy 5.
  Co do automatyki to w Integrze jest to dodatek, to nie jest system inteligencji domowej tylko system alarmowy. Co nie zmienia faktu, że sporo ta da się na mim zrobić: sterowanie oświetleniem, roletami, bramami itp. Jeśli nie masz odpowiednio przygotowanego okablowania w domu to bezprzewodo niewiele na integrze zdziałasz, jeśli chodzi o automatykę.
  Z drugiej strony, zastanów się czy sam nie zainstalujesz Abaxa 2 na Integrze. W razie czego polecam kurs:
  https://system-alarmowy.online/satel-integra-...zewodowy-system-alarmowy-abax2-krok-po-kroku/