Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y50-70 - Brak zmiany źródła dźwięku przy podłączaniu głośników.

04 Lut 2020 12:00 87 2
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich!
    Wydaje się, że to banalna sprawa ale nie umiem sobie z tym poradzić. Kiedy podłączam głośniki do Lenovo y50-70 to wszystko działa tylko, że kiedy chcę przełączyć na głośniki wbudowane, to muszę odłączyć kabel, bo w ustawieniach dźwięku są pod tą samą zakładką "Głośniki (Realtek High Definition Audio)". Mam zintegrowaną kartę - Intel Lynx Point PCH - High Definition Audio Controller. Kiedy na przykład podłączę telewizor pod HDMI to normalnie pod tym symbolem głośnika na pasku zadań, mogę wybrać z którego źródła korzystać - przy podłączeniu do wyjścia audio, głośniki wbudowane i zewnętrzne są pod tym samym symbolem, dlatego jedyną opcją zmiany jest ręczne odłączenie kabla. Jest to uciążliwe z tego względu, że z reguły korzystam z dwóch "poziomów głośności" - 20% przy wbudowanych i 100% przy zewnętrznych i kiedy odłączę zewnętrzne to często się zdarza, że zapomnę tego przestawić i w środku nocy budzę całe mieszkanie. Kiedy podłączę HDMI to automatycznie poziom natężenia dźwięku przestawia się na ostatnio ustawiony. Przy źródłach dźwięku mam do wyboru "Głośniki (Realtek High Definition Audio)" "Realtek Digital Output (Realtek High Definition Audio)" "CABLE Input (VB-Audio Virtual Cable)" i dodatkowo wyświetlacz z HDMI kiedy jest podłączone. Najwygodniejszą opcją byłoby, gdybym nie musiał wyciągać kabla z gniazda, a kiedy miałbym korzystać z głośników wbudowanych po prostu przełączyłbym źródło w pasku zadań. Jest to do zrobienia?

• Spec od komputerów
    Można ominąć problem poprzez kartę dźwiękową na USB i do niej podłączyć głośniki. Będzie można wybierać urządzenie do odtwarzające i co za tym idzie podłączone do niego głośniki.