Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWP 1064 TEW łożysko hałasuje.

04 Lut 2020 12:34 99 3
 • Poziom 2  
  Dzień dobry, potrzebuję porady odnośnie wymiany łożyska w pralce Electrolux EWP1064TEW. Łożysko zaczęło hałasować, nie czuć oporów przy obracaniu bębna ale wolę sprawdzić co jest "nie tak". Odkręciłem tył pralki, ściągnąłem koło z paskiem i widzę łożysko, ale nie wiem jak je zdemontować.
  Czy to łożysko demontuje się od zewnątrz, czy trzeba demontować całą wannę z bębnem??
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Niestety wymiana łożysk wiąże się z demontażem zbiornika z pralki: https://youtu.be/DVtlr9dRFAk
  Podaj numer PNC 9.............. ponieważ producent Electrolux montował zarówno zbiorniki zgrzewane jak i skręcane więc należy ustalić co zostało zamontowane w Twojej pralce: https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-elec...-pralki-electrolux,0,EWP1064TEW,m2508039.html
  W przypadku zbiornika skręcanego z wymianą łożysk powinieneś uporać się samodzielnie, ale w przypadku zbiornika zgrzewanego już niekoniecznie.
 • Poziom 2  
  Numer PNC 914907216/01
  Zdjąłem blat i sprawdziłem łączenie wanny, wygląda na zgrzewaną.
  Jak długo można używać pralki z uszkodzonym łożyskiem? Jak na razie poza hałasem nie ma innych objawów.

  Electrolux EWP 1064 TEW łożysko hałasuje. Electrolux EWP 1064 TEW łożysko hałasuje.
 • Poziom 38  
  Z numeru producenta Twojej pralki wynika, że zbiornik jest zgrzewany: https://north.pl/karta/zbiornik-kompletny--wa...ki-electrolux-ewp1064tew,VDK-0V-CMMA-EX1.html
  Nie wiem czy ktoś będzie w stanie przewidzieć jak długo jeszcze pralka Ci posłuży, ale jeśli to początkowy etap awarii to jest szansa na naprawę. Do poprzedniego postu dodałem film, który ukazuje jak zdemontować zbiornik z pralki. Film został zamieszczony przez jedną z firm, które zajmują się naprawą zbiorników zgrzewanych. Demontujesz zbiornik i wysyłasz do nich a oni dokonują naprawy i odsyłają Ci zbiornik z gwarancją na usługę. Takich firm jest sporo więc możesz sobie wybrać dowolną. Wpisujesz w przeglądarkę Wymiana Łożysk i dokonujesz wyboru firmy.