Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centalny zamek Silicon - pomocy!!!

Chawek 26 Sep 2005 20:34 1320 8
    Chawek
    Level 18  
    Witam!

Kupilem od kumpla alarm Silicon pochodzący z jego rozbitego auta, alarm podłączyłem i działa OK mam natomiast problem z centralnym zamkiem. Centralka jest oryginalna od tego alarmu, załączam linki do zdjęć, problem w tym że mam tylko centralkę bez siłowników. Z centralki wychodza po 3 przewody na siłownik a dostępne na rynku siowniki maja tylko 2 przewody (slave) i 5 przewodow (master).

Jakie siłowniki powinny byc do tej centralki i jak to podłączyć??

http://slaw.murka.net/DSC04719.jpg
    http://slaw.murka.net/DSC04720.jpg
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    Muszisz do siłowników posiadać jeszcze centralkę. Sterujesz niskim prądem tylko podając sygnał na sterownik a sterownik łączysz bezpośrednio z siłownikami .POZDRAWIAM
    Chawek
    Level 18  
    Nie zrozumiałeś o co pytam, centralkę mam (jest na zdjęciach), podłącza się ją do centralki alarmowej tym białym złączem. Moj epytanie brzmiało jakie do tego są potrzebne siłowniki i jak je podłączyć do tej centralki!
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    zwykłe siłowniki.

Do szarego i niebieskiego podajesz masę.
    Brązowy i pomarańczowy do siłownika.
    Biały i czarny na nie podajesz plus

Faktycznie nie skumałem na początku.
    Chawek
    Level 18  
    To co, ta centralka obsługuje tylko jeden siłownik??
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    Nie siłowniki podłączasz równolegle do siebie ;)
    Chawek
    Level 18  
    Aha, a lepiej kupić siłownik slave czy master?
    msepl
    Level 25  
    Możesz kupić master ale to co Ci to da to tylko to że bez alarmu przy otwieraniu drzwi kierowcy otworzą Ci się pozostałe.
    Sterowanie z mastera (dwa przewody) wpinasz wtedy w przewody pomiędzy alarmem a sterownikiem z.c.

pozdro
    msepl
    Chawek
    Level 18  
    Dzięki za pomoc, teraz już wszystko wiem i mogę działać. Myślę że raczej kupię slave, i tak bede otwierał drzwi alarmem, po to zakładam centralny zeby nie dłubac kluczykiem w drzwiach ;)

Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam!