Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Whirlpool AWSP64013PBL zamiana modułu od AWO/C 61403

06 Lut 2020 00:06 156 6
  • Poziom 12  
    Witam Zainteresowanych
    Mam problem z zamianą modułu jak w temacie.....Padł mi oryginalny moduł w pralce Whirlpool AWSP64013PBL, dokładnie poszedł procesor, zakupiłem od kolegi moduł od pralki Whirlpool AWO/C 61403, zapewniał że moduł będzie pasował do mojej, tylko miejscami się 3 programy zamienią bo panele są troszkę inne, ok to nie problem.
    Po założeniu modułu niby wszystko ok poza tym że pralka nie wchodzi na obroty wirowania. Objawy takie jak przy luźnym pasku lub uszkodzonym komutatorze silnika. Podmieniłem silnik na taki sam i dalej to samo. Po głębszej analizie tematu okazuje się że pralka AWO/C 61403 ma 1400 obr. wirowania a moja tylko 1000. Idąc dalej okazuje się że silnik od AWO/C 61403 ma wyprowadzone 7 pinów z kostki a mój tylko 6; 2 od tacho, 2 od szczotek, 2 od uzwojenia stojana. Silnik jaki próbuję ożenić do tego modułu ma symbol HXGN1L.82 Welling a silnik który jest przeznaczony do tego modułu 7 pinowy ma chyba oznaczenie WU112T55W00. Pytanie moje o ten dodatkowy 7 przewód, czy to jakiś odczep ze środka uzwojeń stojana? Nie sądzę aby to było uziemienie, chociaż może aby jakieś zakłócenia nie szły na procesor.
    Jeśli ktoś z forumowiczów potrafi pomóc w podłączeniu mojego silnika aby to działało to będę wdzięczny

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

Sprawdziłem silnik od pralki AEG który ma przy kostce 7 pinów; 2 piny do tacho, 2 do szczotek i 3 pozostałe to uzwojenia stojana, czyli nie podłączę tego silnika 6- pinowego który był oryginalnie w pralce, trzeba założyć silnik od AWO/C i zmienić wiązkę lub dołożyć 1 przewód.
    Czy ktoś może dysponuje schematem od pralki AWO/C 61403 ?

• Poziom 39  
    A nie łatwiej byłoby naprawić uszkodzony programator?
    Takie kombinowanie z przekładaniem mija się z celem i roboty sporo i końcowy efekt niepewny.
    To już lepiej by było znaleźć moduł od pralki AWSP, przynajmniej i szybciej i bez nerw.
  • Poziom 12  
    Myślałem że jak padnie procesor w programatorze to stopień trudności naprawy tego jest duży i koszt duży. Znajomy który mi sprzedał moduł zapewniał że z tym modułem to będzie śmigać......
    Akurat nie było w tym czasie używanego sprawnego mdułu.

• Poziom 39  
    A na jakiej podstawie ten znajomy wysnuł teorię o uszkodzonym procesorze?
    star4you napisał:
    Myślałem że jak padnie procesor w programatorze to stopień trudności naprawy tego jest duży i koszt duży.

To żadna trudność a koszt wymiany (oryginał a nie jakiś tam chińczyk) to 150 PLN.
    Może sam procesor jest dobry a wysypał się tylko flash i wystarczy moduł przeprogramować.
  • Poziom 12  
    Znajomy naprawia moduły i po diagnozie mojego tak stwierdził. Rozumiem że w razie co to do Pana można się zwracać z uszkodzonymi modułami?

• Poziom 39  
    Można. Zapraszam.
  • Poziom 12  
    Temat można zamknąć, wymieniłem silnik i wiązkę na 7 przewodów, pralka działa poprawnie.