Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Amica 6001CE3.434TaYKD(W)kod: 52128- Wymiana grzałki dolnej piekarnika

megamega20 05 Feb 2020 22:03 1302 1
    megamega20
    Level 2  
    Witam,
    Mam następujące pytanie. Chciałem wymienić grzałkę dolną piekarnika w kuchence Amica typ: 6001CE3.434TaYKD(W) kod: 52128
    Zamówiłem po kodzie produktu tak żeby pasowała do mojej kuchenki i tutaj pytanie tak wygląda podłączenie starej grzałki?
    Czyli mamy: brązowy przewód podłączono do końcówki grzałki oznaczonej na niebiesko, a dwa przewody niebieski i szary do końcówki grzałki oznaczonej na biało.
    Grzałka która dotarła i która zgodnie ze stroną producenta pasuje do tego modelu ma kolory zamienione stronami

Czy ma to jakieś znaczenie i czy podłączać po kolorach czyli brązowy kabel do niebieskiej końcówki, a dwa przewody niebieski i szary do białej? Czy podłączać po układzie strony czyli w tym wypadku musiałbym podłączyć brązowy kabel do białej końcówki, a dwa przewody niebieski i szary do niebieskiej końcówki grzałki?
    Czy ma to jakieś znaczenie i jakie mogą być ewentualne konsekwencje złego podłączenia?
    Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
  • Helpful post
    stanislaw1954
    Level 43  
    megamega20 wrote:
    Czy ma to jakieś znaczenie i jakie mogą być ewentualne konsekwencje złego podłączenia?
    To bez znaczenia. Istotne, by przewód żółto- zielony pozostał na środkowym zacisku.