Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Denon i Sony 2 wzmacniacze w 1

ArturMagiera 06 Feb 2020 02:11 438 12
 • #1
  ArturMagiera
  Level 3  
  Witam serdecznie posiadam wzmacniacz Sony str ks1100 i denon avc 1800.
  Wiem nie jest to nowość na rynku ale mam nadzieję że uda się rozwiązać problem. Chciałbym je razem połączyć.. Między innymi dlatego że w sonym jest hdmi ale za to denon ma moc :) jest taka opcja czy jest to niemożliwe?
 • #3
  ArturMagiera
  Level 3  
  aha i wtedy jakos kombinować z łaczeniem ich w jedno? czy wywalić sony na smieci? :D jeszcze pytanko może sie orientujesz czy któreś z tych kolumn bedą dobre do denona? na wzmacniaczu mi pisze że od 8 do 16 ohm :(
  Denon i Sony 2 wzmacniacze w 1 Denon i Sony 2 wzmacniacze w 1
 • #4
  DriverMSG
  Admin of Computers group
  ArturMagiera wrote:
  aha i wtedy jakos kombinować z łaczeniem ich w jedno? czy wywalić sony na smieci?
  To już twoja wola. Zależy co chcesz używać.

  ArturMagiera wrote:
  czy któreś z tych kolumn bedą dobre do denona? na wzmacniaczu mi pisze że od 8 do 16 ohm
  Skoro od 8, to 6Ω lepiej nie podłączać.
 • #5
  andrew54
  Level 27  
  Amplitunery to lepiej oba sprzedać i kupić jeden przyzwoity, sony to zabawka do kina sprzedawana razem z głośnikami a denon to już w tym roku święci ćwierćwiecze.

  Kolumny 6 Ohm możesz podłączyć do wzmacniacza który teoretycznie pracuje od 8 i nic się nie stanie, jak znasz prawo ohma to wiesz że to tylko nieco większy pobór mocy dla wzmacniacza i jeśli używasz sprzętu z rozsądkiem to będzie ok. Jak znam życie i sprzęt audio to kolumny 6omowe mają realnie około 8 Ohm a wzmacniacz bez problemu da rade nawet z 4 omowymi - dużo z tych zakazów wynika tylko z faktu zabezpieczenia się producentów na wypadek gwarancji i tzw dmuchania na zimne itp.
 • #6
  Preskaler
  Level 39  
  Ryzykować każdy może ale namawiać do ryzyka to... grzech. 😉
 • #7
  andrew54
  Level 27  
  W sumie racja aczkolwiek uszkodzić nowoczesny wzmacniacz nieco większym obciążeniem jest niezwykle trudno - nawet ten 25 letni denon ma zabezpieczenia termiczne/zwarciowe itp.
 • #8
  Preskaler
  Level 39  
  Tak się zastanawiam i nie wiem skàd się bierze W takim ramie tyle uszkodzonych końcòwek mocy?😉
 • #9
  andrew54
  Level 27  
  A zastanawiał się Pan ile to jest procentowo do ilości wyprodukowanego sprzętu? Podejrzewam że nawet nie jest to jeden promil.

  Odpowiem skąd się przeważnie biorą uszkodzone nowoczesne wzmacniacze mające full zabezpieczeń: z totalnego debilizmu użytkowników, przykład z przed pół roku - miałem na serwisie amplituner kina domowego gdzie właściciel (15 latek) mostkował kanały zworami z drutu miedzianego 4mm bo naczytał się że mostkowanie zwiększa moc 2 razy, pospinał razem tylne z przednimi na wyjściach, pod lewy kanał włączył subwoofer a pod prawy jakaś kolumnę samoróbkę gdzie każdy głośnik z innej parafii. Podobno nawet chwile to grało choć niewiem jakim cudem :)
 • #10
  DjMapet
  Level 43  
  @andrew54 Ty wiesz, jak i ja czy kolega @Preskaler że pod pewnymi warunkami, prawie każdy wzmacniacz można obciążyć kolumnami o impedancji niższej od jego znamionowej impedancji obciążenia, ale to nie znaczy że można taką konfigurację sprzętu wszem i wobec każdemu zalecać. Ponadto, wzmacniacz pracujący pod większym obciążeniem od znamionowego, dużo szybciej wpada w przester, co bardzo szkodzi głośnikom jak i zwrotnicom.
  Po jakimś czasie koleś zapomni o zastrzeżeniach, zrobi imprezkę i... cisza.
  Zabezpieczenia? Owszem zadziałają, ale do czasu.

  Pozdrawiam.
 • #11
  ArturMagiera
  Level 3  
  [quote="andrew54"]sony to zabawka do kina sprzedawana razem z głośnikami a denon to już w tym roku święci ćwierćwiecze.

  Wiem mam cały zestaw kina tylko to jest za ciche... Denon przy nim mimo wieku jest naprawdę 100razy lepszy i jakość dźwięku i głośność..

  Dodano po 56 [sekundy]:

  Dzięki za zainteresowanie tematem. W takim przypadku co polecacie w rozsądnej cenie :) jaki wzmacniacz do jakich głośników raczej chodzi o muzykę mało filmów ogladam. Zależy mi na tym żeby dźwięk był głośny i czysty :)
 • #12
  andrew54
  Level 27  
  Powiedz kolego do jakiej kwoty? Nowe czy używki? czy masz jakieś specjalne życzenia oprócz HDMI?
 • #13
  ArturMagiera
  Level 3  
  Schemat na necie pomógł