Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Denon i Sony 2 wzmacniacze w 1

ArturMagiera 06 Feb 2020 02:11 438 12
    ArturMagiera
    Level 3  
    Witam serdecznie posiadam wzmacniacz Sony str ks1100 i denon avc 1800.
    Wiem nie jest to nowość na rynku ale mam nadzieję że uda się rozwiązać problem. Chciałbym je razem połączyć.. Między innymi dlatego że w sonym jest hdmi ale za to denon ma moc :) jest taka opcja czy jest to niemożliwe?
    ArturMagiera
    Level 3  
    aha i wtedy jakos kombinować z łaczeniem ich w jedno? czy wywalić sony na smieci? :D jeszcze pytanko może sie orientujesz czy któreś z tych kolumn bedą dobre do denona? na wzmacniaczu mi pisze że od 8 do 16 ohm :(
    Denon i Sony 2 wzmacniacze w 1 Denon i Sony 2 wzmacniacze w 1
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    ArturMagiera wrote:
    aha i wtedy jakos kombinować z łaczeniem ich w jedno? czy wywalić sony na smieci?
    To już twoja wola. Zależy co chcesz używać.

ArturMagiera wrote:
    czy któreś z tych kolumn bedą dobre do denona? na wzmacniaczu mi pisze że od 8 do 16 ohm
    Skoro od 8, to 6Ω lepiej nie podłączać.
    andrew54
    Level 27  
    Amplitunery to lepiej oba sprzedać i kupić jeden przyzwoity, sony to zabawka do kina sprzedawana razem z głośnikami a denon to już w tym roku święci ćwierćwiecze.

Kolumny 6 Ohm możesz podłączyć do wzmacniacza który teoretycznie pracuje od 8 i nic się nie stanie, jak znasz prawo ohma to wiesz że to tylko nieco większy pobór mocy dla wzmacniacza i jeśli używasz sprzętu z rozsądkiem to będzie ok. Jak znam życie i sprzęt audio to kolumny 6omowe mają realnie około 8 Ohm a wzmacniacz bez problemu da rade nawet z 4 omowymi - dużo z tych zakazów wynika tylko z faktu zabezpieczenia się producentów na wypadek gwarancji i tzw dmuchania na zimne itp.
    Preskaler
    Level 39  
    Ryzykować każdy może ale namawiać do ryzyka to... grzech. 😉
    andrew54
    Level 27  
    W sumie racja aczkolwiek uszkodzić nowoczesny wzmacniacz nieco większym obciążeniem jest niezwykle trudno - nawet ten 25 letni denon ma zabezpieczenia termiczne/zwarciowe itp.
    Preskaler
    Level 39  
    Tak się zastanawiam i nie wiem skàd się bierze W takim ramie tyle uszkodzonych końcòwek mocy?😉
    andrew54
    Level 27  
    A zastanawiał się Pan ile to jest procentowo do ilości wyprodukowanego sprzętu? Podejrzewam że nawet nie jest to jeden promil.

Odpowiem skąd się przeważnie biorą uszkodzone nowoczesne wzmacniacze mające full zabezpieczeń: z totalnego debilizmu użytkowników, przykład z przed pół roku - miałem na serwisie amplituner kina domowego gdzie właściciel (15 latek) mostkował kanały zworami z drutu miedzianego 4mm bo naczytał się że mostkowanie zwiększa moc 2 razy, pospinał razem tylne z przednimi na wyjściach, pod lewy kanał włączył subwoofer a pod prawy jakaś kolumnę samoróbkę gdzie każdy głośnik z innej parafii. Podobno nawet chwile to grało choć niewiem jakim cudem :)
    DjMapet
    Level 43  
    @andrew54 Ty wiesz, jak i ja czy kolega @Preskaler że pod pewnymi warunkami, prawie każdy wzmacniacz można obciążyć kolumnami o impedancji niższej od jego znamionowej impedancji obciążenia, ale to nie znaczy że można taką konfigurację sprzętu wszem i wobec każdemu zalecać. Ponadto, wzmacniacz pracujący pod większym obciążeniem od znamionowego, dużo szybciej wpada w przester, co bardzo szkodzi głośnikom jak i zwrotnicom.
    Po jakimś czasie koleś zapomni o zastrzeżeniach, zrobi imprezkę i... cisza.
    Zabezpieczenia? Owszem zadziałają, ale do czasu.

Pozdrawiam.
    ArturMagiera
    Level 3  
    [quote="andrew54"]sony to zabawka do kina sprzedawana razem z głośnikami a denon to już w tym roku święci ćwierćwiecze.

Wiem mam cały zestaw kina tylko to jest za ciche... Denon przy nim mimo wieku jest naprawdę 100razy lepszy i jakość dźwięku i głośność..

Dodano po 56 [sekundy]:

Dzięki za zainteresowanie tematem. W takim przypadku co polecacie w rozsądnej cenie :) jaki wzmacniacz do jakich głośników raczej chodzi o muzykę mało filmów ogladam. Zależy mi na tym żeby dźwięk był głośny i czysty :)
    andrew54
    Level 27  
    Powiedz kolego do jakiej kwoty? Nowe czy używki? czy masz jakieś specjalne życzenia oprócz HDMI?
    ArturMagiera
    Level 3  
    Schemat na necie pomógł