Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parowanie szyby przedniej Hyundai i30 2013r

jordan1985 06 Feb 2020 07:35 2799 8
    jordan1985
    Level 15  
    Witam Strasznie mi paruje szyba przednia w Hyundai i30 2013r przebieg znikomy 40tys Żadnej wilgoci filtr przeciwpyłkowy wymieniony Klimy jak narazie nie używałem Jaka jest przyczyna Zaczęło się to po wymianie filtra Auto mam dopiero 2 miesiące ale wcześniejszy właściciel tego nie miał albo nie przywiązywał wagi do tego
    leonov
    Level 42  
    jordan1985 wrote:
    Zaczęło się to po wymianie filtra
    Którego ?
    jordan1985 wrote:
    Klimy jak narazie nie używałem
    To zacznij, osuszacz zacznie działać.

Obieg zamknięty nie jest załączony ?
    jordan1985
    Level 15  
    Oczywiście filtr przeciwpyłkowy Obieg otwarty

Dodano po 1 [minuty]:

Tylko że jak raz załączylem klime było ok ale po wyłączeniu katastrofa tak zaparowały szyby że szok
    Aleksander_01
    Level 42  
    Mogłeś coś uszkodzić (parownik) przy demontażu starego lub montażu nowego filtra p.pył. Dwa - klima ma być używana cały rok i najlepiej ciągle.
    Jeszcze dren do sprawdzenia.
    ak44
    Level 27  
    Gdy mam dużo wilgoci w aucie, to w suchy zimny poranek jadąc do pracy włączam ogrzewanie na max. I jak jest mocno ciepło otwieram na kilkanaście sekund okno pasażera by przewietrzyć wnętrze. I tak kilka razy.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżdżąc tylko krótkie trasy łatwo o wilgoć w samochodzie.

Dodano po 10 [minuty]:

Wyczyszczenie dokładne dobrym środkiem do szyb też zmniejsza parowanie.
    Aleksander_01
    Level 42  
    Jest XXI wiek i większość samochodów posiada tzw klimatyzację. z angielska lub z amerykańska " climate control " czyli kontrola nad klimatem, pogodą,aurą. Choćby wsiadło do auta czterech łbów i padał rzęsisty deszcz to po załączeniu klimy dosłownie w przeciągu minuty szyby są odparowane i suche.
    Co to za metody z XIX wieku, jakieś przecieranie, jakimś środkiem, jakieś uchylanie szyb (ja uchylam szybę tylko przy opłatach za autostrady). A może tak dobrze byłoby oblać te szyby od wewnątrz ciepłym moczem, też jakaś metoda.
    ak44
    Level 27  
    Aleksander_01 wrote:
    A może tak dobrze byłoby oblać te szyby od wewnątrz ciepłym moczem, też jakaś metoda.

Mózg sobie oblej.
    Aleksander_01
    Level 42  
    ak44 wrote:
    Aleksander_01 wrote:
    A może tak dobrze byłoby oblać te szyby od wewnątrz ciepłym moczem, też jakaś metoda.

Mózg sobie oblej.

Od razu widać poziom.
    Lukasz_19851
    Level 2  
    Czy udało się rozwiązać problem parujących szyb? W moim i30 jest podobna sytuacja. Rocznik 2013, gdy pada deszcz tylko z klimatyzacją można osuszyć przednią szybę.