Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parowanie szyby przedniej Hyundai i30 2013r

jordan1985 06 Feb 2020 07:35 1650 8
    jordan1985
    Level 15  
    Witam Strasznie mi paruje szyba przednia w Hyundai i30 2013r przebieg znikomy 40tys Żadnej wilgoci filtr przeciwpyłkowy wymieniony Klimy jak narazie nie używałem Jaka jest przyczyna Zaczęło się to po wymianie filtra Auto mam dopiero 2 miesiące ale wcześniejszy właściciel tego nie miał albo nie przywiązywał wagi do tego
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    leonov
    Level 42  
    jordan1985 wrote:
    Zaczęło się to po wymianie filtra
    Którego ?
    jordan1985 wrote:
    Klimy jak narazie nie używałem
    To zacznij, osuszacz zacznie działać.

Obieg zamknięty nie jest załączony ?
    jordan1985
    Level 15  
    Oczywiście filtr przeciwpyłkowy Obieg otwarty

Dodano po 1 [minuty]:

Tylko że jak raz załączylem klime było ok ale po wyłączeniu katastrofa tak zaparowały szyby że szok
    Aleksander_01
    Level 41  
    Mogłeś coś uszkodzić (parownik) przy demontażu starego lub montażu nowego filtra p.pył. Dwa - klima ma być używana cały rok i najlepiej ciągle.
    Jeszcze dren do sprawdzenia.
    ak44
    Level 27  
    Gdy mam dużo wilgoci w aucie, to w suchy zimny poranek jadąc do pracy włączam ogrzewanie na max. I jak jest mocno ciepło otwieram na kilkanaście sekund okno pasażera by przewietrzyć wnętrze. I tak kilka razy.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżdżąc tylko krótkie trasy łatwo o wilgoć w samochodzie.

Dodano po 10 [minuty]:

Wyczyszczenie dokładne dobrym środkiem do szyb też zmniejsza parowanie.
    Aleksander_01
    Level 41  
    Jest XXI wiek i większość samochodów posiada tzw klimatyzację. z angielska lub z amerykańska " climate control " czyli kontrola nad klimatem, pogodą,aurą. Choćby wsiadło do auta czterech łbów i padał rzęsisty deszcz to po załączeniu klimy dosłownie w przeciągu minuty szyby są odparowane i suche.
    Co to za metody z XIX wieku, jakieś przecieranie, jakimś środkiem, jakieś uchylanie szyb (ja uchylam szybę tylko przy opłatach za autostrady). A może tak dobrze byłoby oblać te szyby od wewnątrz ciepłym moczem, też jakaś metoda.
    ak44
    Level 27  
    Aleksander_01 wrote:
    A może tak dobrze byłoby oblać te szyby od wewnątrz ciepłym moczem, też jakaś metoda.

Mózg sobie oblej.
    Aleksander_01
    Level 41  
    ak44 wrote:
    Aleksander_01 wrote:
    A może tak dobrze byłoby oblać te szyby od wewnątrz ciepłym moczem, też jakaś metoda.

Mózg sobie oblej.

Od razu widać poziom.
    Lukasz_19851
    Level 2  
    Czy udało się rozwiązać problem parujących szyb? W moim i30 jest podobna sytuacja. Rocznik 2013, gdy pada deszcz tylko z klimatyzacją można osuszyć przednią szybę.