Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Z570 win7 - Defekt karty sieciowej

Matthletic 06 Feb 2020 08:47 420 9
    Matthletic
    Level 6  
    Witam,

chciałbym rozwiązać problem z połączeniem internetowym w swoim lapku. Jest wiekowy, ale poza tą usterką działa bez zarzutów.
    Problem pojawił się jakieś 2-3 lata temu jak wymieniałem w domu router, laptop łączył się z siecią wifi, ale internet nie działał. Po telefonie do operatora ustaliliśmy, że wina leży po stronie lapka (wszystkie inne urządzenia w domu korzystają bez problemu z wifi) i jedynym wyjściem jest połączenie poprzez kabel.
    Dodam, że przy udostępnieniu internetu przez telefon laptop działa na wifi bez problemu.

Kilka dni temu pojawił się komunikat "karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip". W internecie jest mnóstwo tematów z podobnym problemem, ale w każdym przyczyna leżała gdzie indziej. Przeinstalowałem sterowniki, zmieniałem porty w routerze, wyłączyłem zaporę, wpisywałem komendy ipconfig /release , /renew itd. bez skutku.
    Kilka razy też zdarzyło się nadepnąć na kabel i wtyczka wysuwała się z gniazda w laptopie, może przez to uszkodziła się karta?

Czy ma ktoś pomysł jak poradzić sobie z tą usterką?
    Matthletic
    Level 6  
    Kartę już zamówiłem, zauważyłem pęknięcie obudowy przy wtyku.
    Co do drugiej części odpowiedzi to chodzi o uruchomienie linuxa z płyty na lapku?
    Piotr Partyka
    Level 12  
    Matthletic wrote:
    Witam,

chciałbym rozwiązać problem z połączeniem internetowym w swoim lapku. Jest wiekowy, ale poza tą usterką działa bez zarzutów.
    Problem pojawił się jakieś 2-3 lata temu jak wymieniałem w domu router, laptop łączył się z siecią wifi, ale internet nie działał. Po telefonie do operatora ustaliliśmy, że wina leży po stronie lapka (wszystkie inne urządzenia w domu korzystają bez problemu z wifi) i jedynym wyjściem jest połączenie poprzez kabel.
    Dodam, że przy udostępnieniu internetu przez telefon laptop działa na wifi bez problemu.

Kilka dni temu pojawił się komunikat "karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip". W internecie jest mnóstwo tematów z podobnym problemem, ale w każdym przyczyna leżała gdzie indziej. Przeinstalowałem sterowniki, zmieniałem porty w routerze, wyłączyłem zaporę, wpisywałem komendy ipconfig /release , /renew itd. bez skutku.
    Kilka razy też zdarzyło się nadepnąć na kabel i wtyczka wysuwała się z gniazda w laptopie, może przez to uszkodziła się karta?

Czy ma ktoś pomysł jak poradzić sobie z tą usterką?

Witaj, problem moze byc miedzy innymi z karta sieciowa, podmien inna na usb, i zobacz.

1). Odnowiles takze dns?
    ipconfig /flishdns, ipconfig /registerdns
    oraz
    netsh firewall reset netsh int ip reset netsh winsock reset

2). Czy karta sieciowa ma ustawione automatycznie przydzielanie adresow IP?

3). Wykonaj reset sieci.
    Przejdź do ustawień > Śieć I internet > Resetowanie sieci > Zresetuj teraz i zrestartuj komputer.

4). Pokaz takrze zrzut z cmd ipconfig /all

5). Jesli zmienialem router, to czy w nim jest dobrze ustawione tzw: przydzielanie automatyczne IP z serwera dhcp?
    Matthletic
    Level 6  
    Piotr Partyka wrote:
    1). Odnowiles takze dns?
    ipconfig /flishdns, ipconfig /registerdns
    oraz
    netsh firewall reset netsh int ip reset netsh winsock reset

Tak.

Piotr Partyka wrote:

2). Czy karta sieciowa ma ustawione automatycznie przydzielanie adresow IP?

Chodzi o ustawienia propokołów tcp/ip 4 i 6? W sumie wszystko jest ustawione na automat.

Piotr Partyka wrote:
    3). Wykonaj reset sieci.
    Przejdź do ustawień > Śieć I internet > Resetowanie sieci > Zresetuj teraz i zrestartuj komputer.

W menu "sieć i internet" nie mam takiej opcji.

Piotr Partyka wrote:

4). Pokaz takrze zrzut z cmd ipconfig /all

Lenovo Z570 win7 - Defekt karty sieciowej Lenovo Z570 win7 - Defekt karty sieciowej Lenovo Z570 win7 - Defekt karty sieciowej

Piotr Partyka wrote:
    5). Jesli zmienialem router, to czy w nim jest dobrze ustawione tzw: przydzielanie automatyczne IP z serwera dhcp?

Nie mam pojęcia. Jak to sprawdzić?
    Piotr Partyka
    Level 12  
    1). Reset sieci wykonasz:
    start/ustawienia/stan/i na samym dole masz resetowanie sieci.

2). Do routera sie zalogujesz w taki sposob:
    Wrzuc ten adres IP w przegladarke internetowa jak:
    192.168.1.1
    I dostaniesz sie do opcji logowania do twojego routera. Haslo do routera moze byc na twoim routerze, modemie. Albo moze byc domysly jak:
    login; admin
    haslo: admin

3). Poszukaj tam opcji serwer DHCP, czy jest wlaczony.

4). Jaka masz predkosc lacza?

5). Podaj zrzut ekranowy menadzera urzadzen, czy nie istnieje moze tam wykrzyknik przy sterownik chipsetu?

6). Czy na routerze firewall jest aktualny, sprawdz na routerze/ustawienia/bezpieczenstwo/frirewall - zapora.
    Matthletic
    Level 6  
    Niestety ten numer IP nie jest obsługiwany. Zadzwonię do operatora, bo na pewno do obsługi routera był inny.
    Piotr Partyka
    Level 12  
    Matthletic wrote:
    Niestety ten numer IP nie jest obsługiwany. Zadzwonię do operatora, bo na pewno do obsługi routera był inny.

Witaj
    Polacz na chwile kabel sieciowy router - komputer, wrzuc w cmd ipconfig, i pokaz co tam masz.
    Czy reset karty sieciowej cos pomoglo?
    Matthletic
    Level 6  
    Zdarza się, że internet przez wifi załapuje, ale net chodzi wtedy bardzo powoli i za chwile przestaje działać. Strona ładuje się nawet do kilku minut, poprzez kabel - bez zmian. Może być tak, że laptop jest na tyle stary, że nie obsługuje tego routera? Inne urządzenia działają bez problemu.

Lenovo Z570 win7 - Defekt karty sieciowej