Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW sharan 7N - Dopasowanie pilota keyless

elektron252 06 Feb 2020 11:56 351 2
    elektron252
    Level 13  
    Witam wszystkich, pacjent Vw Sharan 7N. Klient przyjechał z problemem braku reakcji na zamykanie z pilota oraz komfortowy dostęp z klamek kierowcy i pasażera. W aucie na początku zakupu wszystko chodziło. Klient pojechał do Pana który zajmuje się zabezpieczeniami celem zabezpieczenia samochodu bo miał tylko jeden klucz. Ów instalator podłączył VCDSa oryginalnego i wykasował klucze w BCM. Po tej operacji auo tylko odpala na tym kluczyku ale nie reaguje na pilota. Próbowałem dopasować pilota z procedury VCDS ale w parametrach programowania jest liczba 7 czyli już na początku próby zapisu ilości kluczy pokazuje zakończenie procedury. Samochód klucze widzi bo jak przychodzę do auta i dotykam klamki na zamknij to klucz odzywa się w postaci migającej diody w pilocie. Próbowałem robić procedurę Abritusem i zawiesza się taksamo jak VCDS. Sprawdzane na dwóch laptopach. VCDS ori Abritus nie. Moje pytanie czy jest może taka opcja, że klucze w tym modelu muszą być programowane nowe tak jak np w audi a6 c6? Proszę o jakieś podpowiedzi bo mi juz się pomysły kończą.
    specjalistasamochody
    Level 17  
    stare klucze doprogramujesz ma wpisany cs z auta. klucz i pilot programujesz w jednej procedurze w dwóch modułach.
    elektron252
    Level 13  
    Witam po dłuższej nieobecności w tym poście. Czy kolega mógłby naprowadzić w których dwóch modułach trzeba tą operację przeprowadzić? Próbowałem w BCM ale nie szło mi to tak jak opisałem powyżej. W którym jeszcze module jest ta procedura? Klient po oddaniu mu auta zwiedził jeszcze kilka punktów gdzie jak ja rozłożyli ręce. W przyszłym tygodniu mam mieć to auto ponownie ale na inną usterkę i chciałbym wrócić do tematu bo nie mogę go rozgryźć już dłuższy czas a ciekawość mnie zżera od środka.