Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo Fh13 460km 2011r - Adblue kostka

06 Feb 2020 18:21 630 10
  • Level 4  
    Witam.
    Koledzy potrzebuje opis kostki systemu SCR pod maską i opis kostki wchodzącej do pompy adblue.

Problem polega na tym ze pokazuje awarie zaworu dozujacego czyli wtrysku a wtrysk wymieniłem i problem pojawia się dopiero po 3/4 godz jazdy następnie chwile postoi i znów nie ma błędu ale przez 2 tyg nie pobrał nic adblue pompa chodzi i cofa po wyłączeniu zapłonu. Autocomem nie mogę zrobić testu dawkowania napompuje 5 bar i nagle zaczyna spadać ciśnienie a z wtrysku nawet kropla nie pójdzie.
  • Level 23  
    Moduł dozujący połączony jest z pompą. Z kabiny idą zasilania, masy i cany,
  • Level 4  
    Jest jeszcze jakiś inny zawór dawkowania oprócz wtrysku? Coś w pompie lub po drodze? Czy do wtrysku dochodzi cały czas prąd czy tylko w chwili wtryskiwania?

Posprawdzałem wszystkie kable i mają przejścia a autocom pokazuje zawor dawkowania przerwa w obwodzie czyli po mojemu jakiś kabel.

Podpowie coś ktoś gdzie poszukać?
  • Level 1  
  • Level 4  
    Dzisiaj zaraz będę to robił. Samą płytkę da się wymienić? Płytka musi być tam gdzie duża kostka przychodzi tam jeszcze nie zaglądałem. Jakaś podpowiedz jak wyjąc tą płytkę?
  • Level 1  
  • Level 4  
    Sterownik przypalony bo śmierdzi i trochę czarno było.
    Wymieniłem sterownik razem z pompą cała puszka nowa co uczyniło mnie 2950 zł i teraz wszystko działa, test dawkowania przeszło wtrysk w końcu zaczął sikać.

Wiecie może czy gdzieś regenerują pompy/sterowniki adblue?
  • Level 33  
    Pokaż zdjęcie płytki tego sterownika, może zrobię.
  • Level 4  
    Wieczorem wrzucę zdjęcie jak to wyglada.
  • Level 33  
    Wygląda to na jakieś zwarcie. Można próbować naprawić ale to dopiero na stole okaże się czy się da.