Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 64 kasowanie pamięci alarmu

06 Lut 2020 21:24 453 5
 • Poziom 8  
  Witam,
  posiadam Satel Integra 64 v.1.19. Przez przypadek oparłem się o czujkę czadu w salonie i włączył się alarm, bo ją naruszyłem. Włączyłem tryb serwisowy i poprawiłem nakładkę plastikową, która się przesunęła. Po zakończeniu trybu serwisowego jest ok. Tylko cały czas miga żółty wykrzyknik na manipulatorze INT-KLCD-GR. Szukałem w instrukcji użytkownika, ale nie znalazłem jak wykasować go z pamięci. Na przeglądzie zdarzeń wyświetla "Sabotaż czujnik czadu", ale nie ma opcji skasowania. Na filmach w youtube są instruktarze jak to zrobić, ale niestety na innych manipulatorach. Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki.
 • OptexOptex
 • Pomocny post
  specjalista-kamery przemysłowe
  Standardowo powinno pomóc wejście w tryb serwisowy i po chwili wyjście z niego. Może uszkodziłeś styk od sabotażu w czujce? Jeśli masz miernik to przemierz obwód od tampera w tej czujce(wciskając go palcem) - ustaw mierniki na "piszczenie". Ewentualnie spróbuj otworzyć czujkę i palcem przytrzymać styk sabotażowy - niech to zrobi ktoś z domowników. A Ty wyjdź wtedy z trybu serwisowego - jak zniknie awaria to masz rozwiązanie.

  Co to za czujka?
 • OptexOptex
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Żółty wykrzyknik sygnalizuję awarię lub pamięć awarii. Wejdż hasłem użytkownika , gwiazdką i strzałkami w przegląd awarii i sprawdź co tam się dzieje.
  Jeżeli to jest pamięć awarii to przy wyjściu z przeglądu system zapyta czy skasować pamięć.
 • Poziom 8  
  dawidedziu napisał:
  Co to za czujka?

  Satel Integra 64 kasowanie pamięci alarmu
  Nie mam miernika. Przed otworzeniem czujki muszę wejść w tryb serwisowy?
  Pamiętam, że jak ją otwierałem to był tam taki bolec, który miał odcisnąć blaszkę.
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Sprawdź także to co napisał @alster1

  kiniuh napisał:
  Przed otworzeniem czujki muszę wejść w tryb serwisowy

  Możesz, ale nie musisz - ale jako zwykły użytkownik systemu lepiej wejdź w tryb serwisowy.

  No i właśnie o tą blaszkę się rozchodzi.
 • Poziom 8  
  alster1 napisał:
  Wejdż hasłem użytkownika , gwiazdką i strzałkami w przegląd awarii i sprawdź co tam się dzieje.

  Nie mam przeglądu awarii. Mam dostępne tylko "Stan systemu" i tam pokazuje "Sabotaż". Jak wychodzą gwiazdką to nie ma opcji kasowania.

  Dodano po 17 [minuty]:

  dawidedziu napisał:
  Ewentualnie spróbuj otworzyć czujkę i palcem przytrzymać styk sabotażowy - niech to zrobi ktoś z domowników. A Ty wyjdź wtedy z trybu serwisowego - jak zniknie awaria to masz rozwiązanie.

  Tak też zrobiłem. Wszedłem w tryb serwisowy. Ściągnąłem pokrywkę czujki. Przytrzymałem blaszkę palcem. Wyszedłem z trybu serwisowego. Manipulator przestał świecić wykrzyknikiem. Wszedłem ponownie w tryb serwisowy. Podgiąłem do góry blaszkę i założyłem przykrywkę obudowy. Wyszedłem z trybu serwisowego. I wykrzyknik już nie świeci. Dziękuję bardzo.
  alster1 napisał:
  Żółty wykrzyknik sygnalizuję awarię lub pamięć awarii.

  Wszedłem naciskając 7 przez 3 sekundy w przegląd awarii (tylko tak mi się udało. Strzałkami po haśle użytkownika nie znalazłem takiej opcji). I okazało się, że nie ma żadnych awarii do wyświetlenia. Czyli nie była to pamięć awarii jak myślałem tylko awaria bieżąca. Dziękuję bardzo za wskazówki.