Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Buderus GB162 15kW - Błąd 0Y

majdzik 06 Feb 2020 21:45 1743 1
    majdzik
    Level 10  
    Dzień dobry.
    Mam pytanie do fachowców odnośnie pieca Buderus GB162 15kW. (podłogówka + grzejniki).Piec 6 letni.
    Kilka razy doświadczyłem błędu 6A związanego z brakiem startu palnika/płomienia. Wiadomo - rok od ostatniego serwisu minął więc zadzwoniłem od razu do serwisanta, żeby kiedyś nie wstać rano i mieć 18 stopni w domu :) Sugerował sprawdzenie uziemienia i czyszczenie , ewentualnie wymiana części.

Szukam porady odnośnie innej przypadłości. Na piecu (gdy przestaje grzać) mam informację 0Y, co zgodnie z instrukcją jest komunikatem o przegrzaniu pieca. (wartość uzyskana jest wyższa od zadanej - sugerowane rozwiązanie to wezwanie serwisanta lecz mam wrażenie, że został on trochę zbagatelizowany).
    Pan serwisant telefonicznie stwierdził, że nie jest to błąd tylko tak się może dziać, gdy są głowice przykręcone w kaloryferach i dobrze aby gdzieś były otwarte na max. Mimo, że mi się to nie podoba bo nie po to zakładałem smart głowice zrobiłem test przez kilka godzin i ustawiłem w łazienkach na max (piec cały czas pracował - palnika nie wyłączył nawet na chwilę). Głowy nie dam ale wydaje mi się, że podczas wcześniejszych lat pracy tego komunikatu nie było.

Co Państwo sądzicie o tym błędzie ? Chciałbym zasięgnąć innej opinii przed przyjazdem serwisanta.
    Code: bash
    Log in, to see the code
    kz61
    Level 24  
    Na odległość diagnoza i zalecenia w 100% trafne. Nic dodać nic ująć. Reszta wyjdzie przy kotle. Nastawienie użytkownika do serwisanta nieciekawe.