Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Manta LED4004 - czasem startuje czasem nie.

06 Lut 2020 23:45 429 6
  • Poziom 32  
    Telewizor zrobiony na płycie CV9203H-A42. Telewizor czasem się uruchamia normalnie a czasem świeci tylko dioda stb. Czasem nawet ta dioda nie świeci. Nie jest to usterka związana z pamięcią a z układem oznaczonym U2. Zanika na nim zasilanie 12V. Podobnych tematów znalazłem 2 ale żaden nie został rozwiązany. Szukam schematu tej płyty albo informacji co to za układ. Może ktoś miał taki przypadek i zna rozwiązanie. Wstawiłem zdjęcie układu i tranzystora który go steruje. Układ ma symbol WB5XN a tranzystor 119.

Manta LED4004 - czasem startuje czasem nie.
  • Poziom 42  
    Cześć , możesz przywołać mój temat w sprawie takiego telewizora , gdyż pamięć już nie ta.To prawdopodobnie steep up controler - kontroler przetwornicy . Dziwne ,że 12 zanika , az takie obciążenia na tej pluskwie?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Zdzichu napisał:
    Telewizor zrobiony na płycie CV9203H-A42. Telewizor czasem się uruchamia normalnie a czasem świeci tylko dioda stb. Czasem nawet ta dioda nie świeci. Nie jest to usterka związana z pamięcią a z układem oznaczonym U2. Zanika na nim zasilanie 12V.

Ma zanikać, bo jest podawane na wej. U2 przez tranzystor, który jest załączany przez procesor w trybie pracy. Do przelutowania procesor, w moim przypadku 5-pinów w "powietrzu". Inspekcje i lutowanie utrudniał krzywo wklejony radiator na procesorze. Czasami wyginanie i podgrzewanie płyty skutkowało chwilową poprawą.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Zobacz ten datasheet na SY8120B1ABC ( SY8120B) Link
    lub
    AX3811A Link

p.s
    Może jej analog SY8113 (code ML3)

Na chassis ( CV59SH-U32) był U2 SY8120B (code WB5YU)
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Napisałem wcześniej, przelutowanie procesora rozwiązało problem. W trybie standby U2 nie pracuje, więc ma się nijak do "gasnącej" diody power LED standby.
  • Poziom 32  
    Przelutowanie procesora rozwiązało problem.