Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja multimedialna Chińska . - Yanosik nie działa.

DarekRz4 07 Feb 2020 12:56 4683 12
    DarekRz4
    Level 24  
    Witam.
    Pisałem już wcześniej o tym problemie, ale trochę się wyjaśniło i dlatego założyłem nowy temat bo tamten już trochę zagmatwany. Do rzeczy- Chińska stacja multimedialna (android 9.1 2Giga RAM 32Giga pamięci) .
    Chce używać Yanosika ale nie mogę. Można go ściągnąć i zainstalować. Można go uruchomić i zalogować się na swoje konto. Można ustawiać wszystko w menu. Można to robić nawet godzinę - wszystko jest ok. Natomiast wystarczy wcisnąć nawiguj i zacząć jechać. Animacja map rwie i przerywa i po minucie , dwóch aplikacja zawiesza całe urządzenie i nic nie można zrobić-trzeba wyłączyć i włączyć i każda próba kończy się tak samo. Próbowałem wgrać mnóstwo wersji Yanosika od starych po nowe i ściągać bezpośrednio na urządzenie , ale tez z karty sd instalować. W każdym przypadku jest to samo.
    Dodam że inne nawigacje (google maps, Waze i antyradar Rysiek ) działają jak marzenie -o wiele szybciej i płynniej niż w moim telefonie Samsung i nic się nie wiesza .
    Czy ktoś może poradzić czy da się coś z tym zrobić czy to jest wada sprzętu ? Wcześniej w urządzeniu był Android 8.1 i Yanosik nie chciał w żaden sposób się zainstalować . Dostałem nowe oprogramowanie 9.1 od producenta i zainstalowałem bez problemu, ale zmieniło się tylko tyle ze Yanosik bez problemu się instaluje . Jednak nie nawiguje.
    Ktoś coś poradzi ?
    Meku13
    Level 10  
    Odświeżę temacik bo też mnie dotyczy.
    W moim wydaniu to Android 8.1 GO Yanosik po zainstalowaniu prowadzi super ale tylko do pierwszego komunikatu słownego.
    Od tego momentu muzyczka w tle nie powraca. Obojętnie czy to z radia czy z neta. Nawet miałem taki przypadek że byłem prowadzony ale komunikaty słowne i wizualizcja była z terenu który kilkanaście minut temu pokonałem (na prostej drodze opowiadał mi o rondzie i który zjazd zjechać).
    Tak więc przyłączam się do kolegi i czekamy czy ktoś opanował ten problem.
    DarekRz4
    Level 24  
    Chyba musisz zapomnieć o normalnym działaniu Yanosika . Ja pomimo ogromu testów i kombinacji do niczego nie doszedłem i zrobiłem to tak. Ustawiłem Yanosika na działanie w tle od razu po uruchomieniu urządzenia czyli praktycznie po przekręceniu kluczyka niezależnie jakie źródło gra yanosik włącza się i działa w tle ( na ekranie widzę małe ikony z niego- prędkość i zdarzenia ) i oczywiście komunikaty fotoradarów i różnych patroli podawane sa na bieżąco. Natomiast jako nawigacji używam google maps. Działa to naprawdę świetnie bo jak chce nawigować to google działa normalnie ale w tle yanosik czuwa i podaje to co trzeba .
    Jednak jak byś doszedł do czegoś to daj znać.
    surowy1
    Level 9  
    U mnie problem z Yanosikiem jest taki, że mimo ustawienia głosu na maxa to jest ledwo słyszalny. Ponad to mimo zaznaczonej funkcji autostaru nie startuje samoczynnie.
    Proszę o wskazówki
    DarekRz4
    Level 24  
    Ja bym grzebał w ustawieniach stacji w poszukiwaniu różnych regulacji siły głosu multimediów. Nie sądzę żeby to była wina samego Yanosika. Natomiast jeśli chodzi o autostart to ja nic nie ustawiałem. Włączyłem Yanosika i wyłączyłem klikając na "działanie w tle" . I tyle. Od tamtej pory włącza się sam od razu razem z radiem.
    Meku13
    Level 10  
    @DarekRz4 patent na google maps równolegle z Yanosikiem testowałeś na dłuższej trasie? Ja mam 1Gb pamięci ram i myślę że to jest moim problemem. Opóźnienia w komunikacji to słabe odświeżanie zapchanej pamięci. 3 razy testowałem na 3 godzinnej trasie i mogę powiedzieć że w tym samym mieście występuje problem czyli jakieś 2 godziny jazdy. Nawet zatrzymałem samochód na poboczu a obraz nawigacji przesuwał się nadal. Reset pomaga. Ty masz 2 Gb to i dłużej jedziesz :) ale pytanie czy to właściwe myślenie?
    Co do drugiego kolegi to w Yanosiku ustawiłem "nie wyłączaj dźwięków w tle" i gada razem z muzyczką (słabe to ale praktyczne). Nie wiem co masz za stacje ale ja też to chciałem podgłośnić. Bawiłem się ustawieniami dźwięk jako: powiadomienie, alarm lub media kolejno zmieniając potencjometr na maxa i lipa bo android tego nie zostawia czytaj zapisuje na stałe.
    Może masz inne radio i ty pobaw się właśnie tymi ustawieniami.
    DarekRz4
    Level 24  
    Niestety nie testowałem na trasie dłuższej niż 100km. Jak jechałem przez wsie to czasami miałem brak internetu i wtedy zatrzymywało mi się google maps bo nie miałem zaznaczone żeby nawigowało offline. Gdy był internet to wszystko szło płynnie.Nie wiem jak będzie na długiej trasie. W wakacje się wszystko okaże.
    Meku13
    Level 10  
    Kolejne testy na tej samej trasie. Zwiecha yanosika to restart yanosika, ale za którymś razem zonk. Restart przez zgaszenie silnika i też yanosik odpala ale nie nawiguje. Dopiero wyleczyło go restart odczytu GPS.
    DarekRz4
    Level 24  
    Ja z Yanosika tak jak napisałem wczesniej korzystam tylko jako działający w tle, a nawigacja to google maps. Indywidualne próby nawigowania z samego Yanosika niestety zawsze kończyły się tak samo- zawieszaniem się całego urządzenia i samoczynny restart lub konieczność restartu przez wyłączenie i włączenie urządzenia. Próbowałem walczyć z tym przez chyba dwa miesiące. Wgrywałem różne wersje stare i nowe aktualizowałem milion razy itp. Na androidzie 8.1 nie chciał się w ogóle zainstalować przy 9.1 instaluje się i działa w tle idealnie- absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń . Włącza się razem z urządzeniem i działa super. Ani razu nie miałem sytuacji żeby się coś zawiesiło, rwało czy żeby Yanosik się nie włączył razem z urządzeniem.
    Remakketjow
    Level 1  
    Witam. U mnie problem polega na tym, że nie działa auto start w Yanosik. W aplikacji ustawiłem, że ma się uruchamiać automatycznie, a efektów zero. Nie działają też aplikacje do auto startu, których testowałem już kilkanaście i w każdym przypadku to samo - niby wszystko ustawione jak trzeba, a żadna apka nie startuje automatycznie. Może ktoś ma jakąś radę na to?
    KOmi123
    Level 1  
    Remakketjow wrote:
    Witam. U mnie problem polega na tym, że nie działa auto start w Yanosik. W aplikacji ustawiłem, że ma się uruchamiać automatycznie, a efektów zero. Nie działają też aplikacje do auto startu, których testowałem już kilkanaście i w każdym przypadku to samo - niby wszystko ustawione jak trzeba, a żadna apka nie startuje automatycznie. Może ktoś ma jakąś radę na to?

hej u mnie to samo... yanosik ani żadna inna aplikacja nie wystartuje samoczynnie.... próbowałem różne aplikacje do autostartu, ustawiałem w yanosiku żeby startował po uruchomieniu sytemu i nic nie pomaga... miał ktoś jeszcze taki przypadek i udało mu się rozwiązać ten problem?
    DarekRz4
    Level 24  
    Witam.
    Ja po prostu uruchomiłem Yanosika potem jak go wyłączałem to zaznaczyłem "działaj w tle" i już więcej nigdy tam nie zaglądałem. W styczniu minie dwa lata jak tego używam i jeszcze nigdy nie miałem takiej sytuacji żeby nie włączył się razem z urządzeniem.
    mikun
    Level 12  
    Ja miałem też problem taki, że yanosik mi nie chciał startować po odpaleniu silnika i ściągnąłem programik boot control ustawiłem że po 2 sekundach od uruchomienia androida ma się uruchomić yanosik, a po 5 sekundach od yanosika ma uruchomić się radio, ponieważ zależało mi tylko na pływającej ikonie a nie na całym ekranie w yanosiku, działa mi to już ponad rok, polecam.