Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Przerywa, gaśnie podczas jazdy Renault Laguna 2 1.9 DCI 2003r.

07 Lut 2020 15:00 423 15
  • Poziom 3  
    Witam
    Na początku krótko opiszę mój problem.
    Podczas jazdy auto nagle zaczyna przerywać,traci na mocy a nawet czasem zgaśnie i zapala się kontrolka check engine. Dopiero po odczekaniu chwili silnik odpali i znów pracuje równo aż do następnego objawu. Nie raz przejadę 70 km i nic się nie dzieje a nie raz 7 km i zaczyna szarpać. Czasem dzieje się to przy stałej jeździe z 2000 obr. a czasem dopiero jak mam powyżej 4000 obr. Wyglada na to jakby nie bylo doplywu paliwa.Byłem już chyba u 10 mechaników i elektro-mechanikow i nikt nie jest wstanie mi pomóc. Na komputerze nie ma żadnych błedów. Sprawdziłem wtryski jeden wymieniłem bo lał. Wymieniłem również czujnik położenia wałka rozrządu, sprawdzony został czujnik położenia wału-stwierdzono że jest dobry. Wyczyscilem EGR, ODME. Filtr paliwa tez zostal wymieniony.Lewego powietrza nie zaciąga nigdzie.
    Pomóżcie proszę bo już nie wiem co mam robić.
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 17  
    Witaj.Dziwne że nie ma żadnego błędu.Proponował bym podjechać do kogoś kto ma sprzęt dedykowany do diagnostyki renault (najlepiej Clip) .Warto było by przejechać się z podłączonym interfejsem i zobaczyć jakie są parametry pracy podczas wystąpienia usterki. Ewentualnie sprawdzić jeszcze raz błędy zaraz po wystąpieniu usterki
  • Poziom 3  
    No właśnie jeździłem z podłączonym interfejsen parę razy ale jak na złość w tym momecie nic się nie działo a parametry silnika były ok. Jak pojawił mi się ten problem i na drugi dzień podłączyłem do kompa to nie wykazuje żadnych błedów.
  • Poziom 3  
    Witam
    Udało mi się odczytać blad podczas szarpania. BŁĄD SYNCHRONIZACJI CZUJNIKA WAŁU DO CZUJNIKA WALKA ROZRZĄDU. Wymieniłem czujnik wału bo czujnik rozrządu wymieniłem wcześniej i znalazłem zwarcie na masie tez to zrobiłem. Jednak dalej mi szarpie ale nie wyświetla się check engine. Pomocy co to może być?
  • Poziom 32  
    1Damian1 napisał:
    Jednak dalej mi szarpie ale nie wyświetla się check engine. Pomocy co to może być?

Czy żaden przewód wodny nie uderza o wtyczkę/czujnik GMP ?
  • Poziom 6  
    Sprawdź / podmień cewkę zapłonową.
  • Poziom 32  
    DiElbe napisał:

8-O :crazyeyes: :shocked!: :please:
    Brawo Jasiu :lol:
  • Poziom 6  
    genek1000 napisał:
    DiElbe napisał:

8-O :crazyeyes: :shocked!: :please:
    Brawo Jasiu :lol:

Niedoczytałem, że to diesel 😁
    Identyczne objawy w Renówkach benzyniakach daje uszkodzona cewka.

Warto również sprawdzić przepustnicę.
  • Poziom 3  
    Posprawdzalem panowie to o czym pisaliscie i wszystko wygląda dobrze. Teraz jak jadę z podłączonym kompem i zaczyna szarpać to nie wyświetla żadnego błędu nawet na desce rozdzielczej się nic nie pojawia. Masakra jakaś.
  • Poziom 3  
    Witam
    Podmienilem pompe wysokiego ciśnienia CR i dalej szarpal ale znalazłem uszkodzony przewód prądowy który powodował zwarcie (zdjęcie w załączniku). Narazie od dwóch dni nie szarpie jazda płynna. Może trafiłem na przyczynę :). Dam znać jak będzie OK
  • Poziom 3  
    Dalej dzieje się to samo....pomocy!
  • Poziom 41  
    Jakie parametry w momencie szarpania?
  • Poziom 3  
    Właśnie podczas szarpania na kompie nie wyświetla się błąd i pokazuje że parametry są wszystkie ok. ..w tym cały sekret. Jedynie na desce rozdzielczej pojawia się komunikat SWIFT OFF IGNITION-STOP Moim zdaniem z mechanicznych rzeczy stawiam na pompe CR a z elektroniki na komputer co wy o tym myślicie? Bo więcej nie mam pomysłów.
  • Poziom 41  
    1Damian1 napisał:
    Właśnie podczas szarpania na kompie nie wyświetla się błąd i pokazuje że parametry są wszystkie ok

Czyli cuda?
  • Poziom 3  
    Witam usterka zrobiona. Okazał się uszkodzony czujnik cisnienia paliwa na listwie zaplonowej. Po wymianie żadnych problemów.
  • Poziom 3  
    Witam usterka zrobiona. Okazał się uszkodzony czujnik cisnienia paliwa na listwie zaplonowej. Po wymianie żadnych problemów.

Dodano po 1 [minuty]:

Okazał się uszkodzony czujnik ciśnienia na listwie zaplonowej.