Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gazomierz "buczy" w trakcie używania sprzętu AGD.

07 Lut 2020 17:09 510 20
 • Poziom 3  
  Cześć, Panowie od pewnego czasu mam dziwny problem z brzęczącym gazomierzem, dzieje się tak gdy w kuchni używam jakiegoś sprzętu który powoduje wzrost obciążenia instalacji elektrycznej , np. czajnik. Jestem kompletnie zielony w temacie instalacji elektrycznej i gazowej...
  Macie może jakiś pomysł czy jest to spowodowane?
  Gazownia nie stwierdziła usterki, na poniedziałek umówiony jestem z elektrykiem.
 • Poziom 33  
  Dosyć ciekawe, ale chaotycznie napisane. Buczy miernik gazu- przy włączonej kuchni elektrycznej? Sprecyzuj twoje pojęcie>gazomierz.
 • Poziom 3  
  Tak, chodzi o gazomierz(Gazomierze, Miechowy BK-G4M /130 V1,2 INTERGAZ) - skopiowane że strony producenta.

  Zaczyna wydawać dziwny dźwięk (buczenie/ bzyczenie) podobne do tego który wydają transformatory. W czasie używania czajnika, piekarnika lub zmywarki. Wyczuwalne są przy tym wibracje przy dotknięciu go. Brzmi to abstrakcyjnie. Jednakże jest to niepokojące chyba. Później załączę filmik na którym słuchać ten dźwięk.
 • Poziom 33  
  Naprawdę ciekawe- tym bardziej że nie jest do elektryki podłączony.
 • Poziom 42  
  kot mirmur napisał:
  Naprawdę ciekawe- tym bardziej że nie jest do elektryki podłączony.
  Nie takie pewne. Oczywiście nie powinien być, ale może akurat ktoś np. przewód ochronny podłączył do rury gazowej, a z braku dobrego "zera" rura gazowa zapewnia to połączenie.
 • Poziom 3  
  Tak jak mówisz , nie jest. W bloku na pewno jest stara instalacja elektryczna. Z tym że nie rozumiem jaki miałoby to wpływ na gazomierz i dzwięki dochodzące z niego, o ile w przypadku używania jakiegoś odbiornika gazu byłoby to zrozumiałe to buczenie powodowane używaniem sprzętu AGD to magia...
 • Poziom 3  
  Nie bagatelizuje tego w żadnym wypadku. Elektryk będzie w poniedziałek. Pracownik spółdzielni przysłany do sprawdzenia instalacji gazowej stwierdził że wszystko jest ok przy czym traktował nas jak nienormalnych... Że jak gaz i prąd, że to niemożliwe i że wymyślamy, a na złość akurat w tym momencie gazomierz po włączeniu piekarnika i czajnika nie wydawał żadnych dźwięków.
  Udało mi się nagrać ten dźwięk w końcu i nawet jeśli w danej chwili to zjawisko nie wystąpi będę miał chociaż jakiś "dowód".
 • Poziom 22  
  Pan Antoni ze spółdzielni pewnie nie ma uprawnień gazowych i elektrycznych, a do tego zachował się nieodpowiedzialnie.
  Ja bym nie czekał do poniedziałku.
 • Poziom 3  
  No to jutro będę szukał jakiegoś elektryka. Że też nie miało co się teraz porobić...
 • Poziom 43  
  Edd90 napisał:
  Że jak gaz i prąd, że to niemożliwe i że wymyślamy, a na złość akurat w tym momencie gazomierz po włączeniu piekarnika i czajnika nie wydawał żadnych dźwięków.
  Ten jeden jedyny raz czy np. jeden raz na 3-4 włączenia czajnika?
  Wybacz ale podobnie jak pracownik spółdzielni w cuda czyli w indukowanie się prądów wirowych w gazomierzu nie wierzę.
  Pozostaje to co napisał kolega:
  stanislaw1954 napisał:
  Nie takie pewne. Oczywiście nie powinien być, ale może akurat ktoś np. przewód ochronny podłączył do rury gazowej
  Przy takim połączeniu, gazomierz może nie zapewniać dobrego "przejścia" dla prądu i wewnątrz coś iskrzy. Górna granica wybuchowości gazu ziemnego jest dość niska, więc w dużym stężeniu nie pali się i nie wybucha.
 • Poziom 33  
  Czy jest możliwe żeby ktoś kradł prąd na "lewe" zero przy tych elektronicznych licznikach?
 • Poziom 43  
  Polak potrafi, niezależnie od rodzaju licznika ;)
 • Poziom 22  
  Nikt nie mówi o prądach wirowych, gazomierz stał (albo staje) się częścią instalacji elektrycznej, przewodem N którego obwód uległ uszkodzeniu i może to być tylko część prądu zużywana przez lokatora, a może być nawet prąd zużywany przez pion mieszkań w zależności gdzie to uszkodzenie nastąpiło.
 • Poziom 3  
  To co piszecie nie napawa optymizmem. Namiary na dobrego elektryka z okolic Oławy/Wrocławia?
 • Poziom 33  
  Czyżby te nowoczesne liczniki nie robiły pomiaru - prąd wchodzący, prąd wychodzący? Tak słyszałem. Dlaczego wiec piszesz kolego Vodiczka> Polak potrafi itd..
 • Poziom 22  
  Jedyne co jesteś w stanie stwierdzić samemu, to jeżeli instalacja gazowa jest w mieszkaniu na wierzchu i widać ją to zobacz czy są do niej podłączone jakieś przewody elektryczne (pojedynczy zamocowany obejmą do rurki).
 • Poziom 42  
  Ten obwód niekoniecznie musi zamykać się przez przewód podłączony do obejmy, na rurze gazowej. Może to być podłączona wtyczka od kuchenki gazowej, z przewodem ochronnym.
 • Poziom 43  
  kot mirmur napisał:
  Czyżby te nowoczesne liczniki nie robiły pomiaru - prąd wchodzący, prąd wychodzący? Tak słyszałem
  Chyba pomyliłeś wszystkie liczniki elektroniczne z licznikami dwukierunkowymi, montowanymi u prosumentów.
  Pomysłowy Polak potrafi przysłowiową Wisłę kijem zawrócić więc to czy licznik jest mechaniczny czy elektroniczny nie ma dla niego znaczenia, podobnie jak to którędy prąd wchodzi i wychodzi. ;)