Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak uruchomić czujnik odległości vl53lox w arduino?

07 Feb 2020 19:30 258 3
  • Level 8  
    Witam
    Chciałbym prosić o pomoc w uruchomieniu czujnika odległości
    Posiadam taki czujnik vl53lox - v2 podpinam go zgodnie z filmikiem https://www.youtube.com/watch?v=S2jaAQEv3Yo
    Ale gdy daje monitoring to nic się nie dzieje ani błędu ani nic .
    kod taki jak w filmiku
    Proszę o pomoc bo już nie wiem co robić

Dodano po 10 [minuty]:

Panowie działa :)
    Nie mrugało TX po wypięciu masy i wpięciu jeszcze raz działa ok :)

To tera mam inne pytanie jak ten wynik wyświetlić na wyświetlaczu oled ic2 0,96 cala
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • Helpful post
    Level 38  
    Skoro jesteś w posiadaniu tego wyświetlacza, to z pewnością robiłeś jakieś testy jego użycia, zatem prawdopodobnie musisz już miec zainstalowane odpowiednie biblioteki.
    Jedna to: <Adafruit_GFX.h> - jest to biblioteka zawierająca ogólne procedury graficzne dla prostych objektów grafiki: punkt, linia, koło,itp.
    Wymaga sparowania ( doinstalowania) z dodatkową biblioteką specyficzną dla psiadanego hardware (wyświetlacza).Twój wyświetlacz OLED może byś zbudowany z zastosowaniem układu sterującego SSD1306 ; wtedy potrzebujesz bibliotekę <Adafruit_SSD1306.h
    albo też może byc SH1106; wtedy wymagana byłaby biblioteka <Adafruit_SH1106.h>

Podobny skutek osiągniesz stosując innego źródła bibliotekę: na przykład "U8glib.h" i inne, ->możesz poszukac w internecie.
    Do wszystkich bibliotek zwkle dołączony jest folder z przykładami ‘examples’ z relatywnie szerokim zastosowaniem. Zawsze z któregoś coś wybierzesz dla siebie.
    Wystarczy na wstępie programu dołączyc te biblioteki i zadeklarowac ewentualnie używane fonty.
    W ‘void setup ()’ – zainicjowac ten display z podaniem adresu dla I2C.
    Ponadto, zależnie od użytej biblioteki możesz ustawic jasnośc świecenia.
    W ‘void loop ()’:
    Określasz który z fontów będzie stosowany na text dla reszty programu, lub do następnej zmiany na inny. Pozycję wyświetlanego objektu (a właściwie początek) określasz wspórzędnymi (X,Y) kolejnych pixli . Twoja sprawa jak zaprojektujesz swój wyświetlacz co do pozycji i wielkości wyświetlanego textu, grafiki.
    Ta rozszerzona procedura wyświetlenia zmiennych jest ‘podmianą’ tego co wysyłasz do Serial Monitora.
    Do zasilenia tego display wystarcza 3,3V.
  • Level 8  
    Witam
    Dzięki emarcus zza odpowiedź.. już sobie poradziłem przerobiłem trochę program i działa wyświetla mi odległość na wyświetlaczu. Teraz mam znowu inne problemy. Chciałbym teraz aby np jak wartość będzie powyżej 100mm to włączy przekaźnik . daje to w void loop
    kod
    if (distance>100)
    {
    digitalWrite(7, HIGH);
    }

if (distance<80)
    {
    digitalWrite(7, LOW);
    }

Ale wykonuje mi się tylko raz nie chodzi mi to fajnie może powiesz mi dlaczego

Z góry Ci dziękuje
  • Level 38  
    piotrek8940 wrote:
    Witam
    Teraz mam znowu inne problemy. Chciałbym teraz aby np jak wartość będzie powyżej 100mm to włączy przekaźnik . daje to w void loop
    kod
    if (distance>100)
    {
    digitalWrite(7, HIGH);
    }

if (distance<80)
    {
    digitalWrite(7, LOW);
    }

Ale wykonuje mi się tylko raz nie chodzi mi to fajnie może powiesz mi dlaczego

Zamiast tego, próbuj takiej konstrukcji (wstaw gdzieś pod koniec pętli 'loop');
    Code: c
    Log in, to see the code

e marcus