Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzysk danych programem Testdisk Win 10

07 Lut 2020 21:05 333 8
  • Poziom 9  
    Proszę o pomoc w zakresie użycia programu Testdisk, z góry zaznaczam że jestem totalnym laikiem i proszę o wyrozumiałość jeśli moje zapytania będą niezrozumiałe. Na skutek braku napięcia, lub po aktualizacji windows 10, laptop Asus R540L z win 10 nie startuje. Dysk C posiada partycję RAW. Odpaliłem go z pendriva próba naprawy systemu nie pomogła. Więc uruchomiłem TestDisk 7.2 i postępuję zgodnie z instrukcją: https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step#Running_TestDisk_executable
    Doszedłem do momentu Analyse cylinder i już na tym etapie zastanawiam się dlaczego partycje jakie do tej pory wykrył Testdisk nazywają się: MS Data i EFI System - zamiast NTFS ? Załączam fotkę naprawianego komputera:

Bardzo proszę o pomoc.
  • TermopastyTermopasty
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Read error...

SMART dysku wstaw
    https://crystalmark.info/redirect.php?product=CrystalDiskInfo - Standard edition, *.zip - rozpakuj na pendrive (instalacyjny) do jakiegoś folderu np. \CDI i z wiersza polecenia po przejściu do tego folderu uruchom DiskInfo64.exe (jeśli WinRE jest 64-bit) albo DiskInfo32.exe (jeśli WinRE jest 32-bit).

BTW: wygodniejszy będzie DMDE wersja GUI - https://dmde.com/download.html
    [analogiczni j.w., też możesz rozpakować wersję zgodną architekturowo z posiadanym WinRE do folderu na pendrive (instalacyjny) np. \DMDE i uruchomić dmde.exe]
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Wstawiam SMART dysku:

Testdisk - nic nie udało mi się zrobić tym programem.

Proszę o info czy darmowy DMDE coś pomoże ?
    Nie wiem którą wersję wybrać:
    1. Pobierz DMDE na Windows, 64-bit
    2. GUI dla Windows, 64-bit
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może pomoże ale nie na tym 'sypiącym się' dysku.
    Kopia na inny i tam działaj.

BTW: przy wartości 0xBF może czas na SSD...
  • Poziom 9  
    Odpaliłem DMDE, i oto co widać:
    1. Partycje
    2. $Noname 05 zawiera:
    3. $Noname 06 zawiera:
    4. $Noname 07 zawiera to samo co $Noname 06. Spróbuje te partycje przeskanować - Może jedna z nich zawiera to co było na dysku C: tj. system operacyjny i programy? Dysk C nie został skasowany tylko zamienił się w RAW.
    5. Dysk lokalny to partycja na której są wszystkie pliki widoczne z dysku D:

Dodano po 7 [minuty]:

To dobry pomysł żeby zmienić dysk. Ale w tej chwili chciałbym tylko odpalić tego laptopa, żeby przegrać z dysku C i D parę plików. Kopiowanie całości będzie strasznie długo trwało. Na tym dysku nic nie jest skasowane. Czy w takiej sytuacji DMDE darmowa wersja wystarczy do naprawy partycji ?

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Praca bezpośrednio na tym dysku może doprowadzić do pogłębienia uszkodzenia lub uniemożliwić tę pracę.
    Kopia posektorowa a następnie praca na sprawnym nośniku będzie szybszym i pewniejszym rozwiązaniem.
    Na kopii jak się wykona wystarczy wirtualnie zrekonstruować po $MFT partycję. Tam jest ponad 715MB $MFT więc sporo danych o strukturze i plikach.
  • Poziom 9  
    mati211p napisał:
    Na kopii jak się wykona wystarczy wirtualnie zrekonstruować po $MFT partycję. Tam jest ponad 715MB $MFT więc sporo danych o strukturze i plikach.

Na kopii dysku widzę kilka usuniętych plików tego typu. Czy jest jakiś program do rekonstrukcji partycji po $MFT ? Czy robi się to ręcznie ? A może wystarczy odtworzyć jeden z ostatnich plików $MFT ?
    Masz opcję po wejściu na partycję wszystkie znalezione+rekonstrukcja -->wirtualna rekonstrukcja systemu plików, z automatu jest po $MFT wystarczy akceptować.