Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 b5 1.6 - Brak podwyzszonych obrotow na zimnym silniku

07 Lut 2020 21:05 315 19
  • Poziom 5  
    Witam.Mam takie pytanie czy da sie wstawic sterownik silnika z Audi a4 b5 1.8 ADR do 1.6 AHL? Pojawia sie taki problem ze nie ma podwyzszonych obrotow na zimnym silniku ( 1100 -1200 rpm) Orginalny sterownik to Siemens 3B0907557B, znalazłem sterownik z 1.8 Bosch 8d0907557S wkładam go odpalam auto i cud 1100 1200 obr. czy moge jezdzic na sterowniku 1.8 majac silnik 1.6?
  • SterControlSterControl
  • SterControlSterControl
  • Poziom 27  
    Jakim cudem Ci to odpala? Przecież masz immo nie mówiąc że to są zupełnie inne silniki. No i co Ci przeszkadza brak wyższych obrotów?
  • Poziom 5  
    tak jezdzi ale jest taki problem ze po przejechaniu 5 km wywala blad czujnik stukowy ze nie ma go
    1.6 ahl ma jeden czujnik stukowy a 1.8 adr ma dwa czujniki teraz pytanie da sie dolozyc ten czujnik? i czy da sie przegrac z ori sterownika oprogramowanie do tego z 1.8? chodzi o mapy paliwowe czasy wtryskow itp?

Dodano po 1 [minuty]:

lukasz12345678910 napisał:
    Jakim cudem Ci to odpala? Przecież masz immo nie mówiąc że to są zupełnie inne silniki. No i co Ci przeszkadza brak wyższych obrotów?

tak odpala zaadaptowalem sterownik do licznika i imo zgaslo i silnik pali.
  • Poziom 5  
    serio nikt nic?
  • Poziom 5  
    czujnik mam kupiony. ale nie wiem gdzie pociagnac kable do tego sterownika. i czy wgl moge jedzic na sterowniku 1.8 gdy jest silnik 1.6
  • Poziom 5  
    No dobra czyli musze miec jakis schemat? powiedz mi czy przeszkadza cos ze jest sterownik od 1.8 w silniku 1.6? cos sie moze stac?
  • Poziom 5  
    no bo Orginalny sterownik od tego samochodu to Siemens 3B0907557B A ten ktory wstawilem To Bosch 8D0907557S. orginalna mape w sensie od 1.6? Kostki takie same sa do sterownika
  • Poziom 5  
    A znasz jakas procedure Zgrywania i wgrywania map? program i kabel ?
  • Poziom 5  
    Napisałem na PW. fajnie by bylo zeby dalo sie wgrac mapke od 1.6 do tego sterownika, moze jeszcze sie da wyłaczyc ten drugi czujnik stukowy
  • Moderator Samochody
    miroslaw wielki napisał:
    Moze mu tylko mapke wgrac oryginalną
    Pomysł wyśmienity, gdyby nie to, że jedno to Simos, a drugie Motronic - dwa całkiem różne systemy. Więc i jakakolwiek zamiana map nie wchodzi w rachubę, z racji innego hardware.

Dodano po 1 [minuty]:

Lukmechanik napisał:
    moze jeszcze sie da wyłaczyc ten drugi czujnik stukowy
    Ale dwa czujniki stukowe były chyba tylko w BMW - jesteś pewien że to o niego właśie chodzi, a nie o elektrozawór przestawiacza faz?
  • Moderator Samochody
    Po pierwsze:
    Lukmechanik napisał:
    Pojawia sie taki problem ze nie ma podwyzszonych obrotow na zimnym silniku ( 1100 -1200 rpm)
    To skąd wiadomo że powinny być podniesione? To wtrysk MPI, nie gaźnik. To po pierwsze. Po drugie
    miroslaw wielki napisał:
    A może w ten stary sterownik wgrać mapę oryginalną a tamtą usunąć.?
    Na co i po co? Te sterowniki lubiły zgnić, akurat nie w A4, tylko tam gdzie były pakowane w podszybiu - A3/Golf IV itp. /Skoro chodzi z tym Motronicem, to pozostaje się cieszyć i jeździć - zrobiłem kiedyś taką samą operację, tylko w aucie z LPG - osiągi i spalanie pozostały te same.
  • Poziom 5  
    robokop napisał:
    Po pierwsze:
    Lukmechanik napisał:
    Pojawia sie taki problem ze nie ma podwyzszonych obrotow na zimnym silniku ( 1100 -1200 rpm)
    To skąd wiadomo że powinny być podniesione? To wtrysk MPI, nie gaźnik. To po pierwsze. Po drugie
    miroslaw wielki napisał:
    A może w ten stary sterownik wgrać mapę oryginalną a tamtą usunąć.?
    Na co i po co? Te sterowniki lubiły zgnić, akurat nie w A4, tylko tam gdzie były pakowane w podszybiu - A3/Golf IV itp. /Skoro chodzi z tym Motronicem, to pozostaje się cieszyć i jeździć - zrobiłem kiedyś taką samą operację, tylko w aucie z LPG - osiągi i spalanie pozostały te same.

No odpala na tym sterowniku jezdzi ale bardziej chodzi mi o to czy nie przekrece silnika na bok bo jednak inne czasy wtryskow i wgl? mysle ze tak bo wywala blad 16716 - Knock Sensor 2 (G66): Signal too Low innych bledów niema.