Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przełączyć widok mapy "z perspektywy" na płaski - Google Maps na A

07 Lut 2020 22:11 165 7
  • Poziom 16  
    EDIT. Formułuję pytanie inaczej. Jak przełączyć na stałe widok mapy "z perspektywy" na "widok z góry".

------------------------------------------------------------------

Jak włączyć tryb 2D w nowych Google Maps na Androidzie?

Kiedyś klikało się w kompas.

Teraz przesunięcie z góry na dół dwoma palcami i przytrzymanie skutkuje przełączeniem z 3D na 2D na kilka sekund.
  • Poziom 11  
    Jak masz opcje mapy i pod spodem szczegóły mapy, to klikasz okienko 3D. Włączasz i wyłączasz tym samym.
  • Poziom 16  
    Dzięki mpek za podjęcie tematu i prawidłową odpowiedź na moje pytanie... żle postawione.

Problem jest inny - chodzi mi o przełączenie na stałe widoku mapy "z perspektywy" na "widok z góry".
  • Poziom 11  
    Ale to nie pytasz o mapy tylko nawigację.
    A tak w ogóle to klikasz w kompas :)
  • Poziom 16  
    Chodzi o Google Maps v 10.34.3 na androida 9.

Kompas... tak jak pisałem - to już nie działa.

Kocham te ich zmiany, od pół roku zamknięta, rozkopana droga w centrum milionowego miasta ale trasa codziennie zestawiana przez ten odcinek. I skręty na zakazach, w ulice pod prąd.
    Używam tylko dlatego, że korki i czasy przejazdu jakotako. Sory, musiałem.
  • Poziom 11  
    No jak nie działa, jak działa.
    Mam tę samą wersję map i Androida 9. Mapy zawsze są płaskie, dopiero po przełączeniu na nawigację zmienia się na "perspektywę". Jeżeli nie pokazuje Ci się kompas, to w ustawieniach zmieniasz na "Ustaw mapę tak, by północ była na górze" i pojawia się ikona kompasu. Na płasko jest właśnie wtedy gdy trzyma północ u góry. Ja z tego nie korzystam, bo mnie to przeszkadza, ale ustawić się da.
  • Poziom 16  
    ok. Czy można ustawić nawigację "na płasko" z wyłączoną opcją "północ u góry".
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    To już raczej nie. Innych opcji ustawień nie widziałem.