Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Peugeot 307 sw 1.6 czujnik paliwa

08 Lut 2020 17:24 114 3
  • Poziom 2  
    Witam mam problem ze swoją 307
    Jakoś czas temu wyjeżdżając ze stacji benzynowej na autostradzie wrzuciłem 2 doszedłem do 3 tysięcy i autko zgasło po chwili normalnie odpalilo lecz problem jest do tej pory
    Pojechałem do mechanika najpierw zlecił wymianę przepływomierza nic to nie dało zlecił wymianę turbiny też nic nie dało
    Błędy wyskakują na kompie to p0089 i p0087 teraz mechanior myśli o pompie paliwa ewentualnie czujnik pompy paliwa
    Miał ktoś podobnie ma ktoś jaki pomysł co może boleć moja kochana 307-meczke
  • Poziom 17  
    Przecież te błędy ewidentnie dotyczą ciśnienia paliwa i sterowania wydatkiem. Zakładam że auto gaśnie przy maksymalnym obciążeniu /wydatku Czemu mechanik skupił się na przepływomierzu i turbinie
  • Poziom 2  
    Jak się wymieni czujnik paliwa to powinno pomóc?? Trzeba cała listwe czujnik paliwa wymieniać ?? oby tylko nie była to pompa paliwa
  • Poziom 17  
    Trochę za mało danych żeby powiedzieć coś więcej. Za problemy z ciśnieniem mogą odpowiadać min.pompa,regulator ciśnienia ,czujnik ciśnienia ,lejący wtrysk lub nawet tak banalna rzecz jak przytkany filtr paliwa.
    Możesz celować na chybił trafił (jak poprzedni mechanik) podmieniając w/w elementy w układzie paliwa zaczynając od najtańszych czyli filtr paliwa. Drugie rozwiązanie to inny mechanik z dobrą diagnostyką który zrobi kilka testów np.sprawdzi przelewy na wtryskach czy zmierzy ciśnienie na listwie .