Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE32F5500 - brak obrazu

08 Lut 2020 17:35 252 5
  • Poziom 14  
    Witam.
    Posiadam TV jak w temacie i problem jest taki iż nie ma obrazu dźwięk jest. Na początku myślałem że to świetlówka się popsuła ale jak to zawsze dobrze jest sprawdzić przetwornicę i znalazłem przepalony rezystor po stronie pierwotnej RM812 82 om 2W. Pomierzyłem wszystko i niby ok ale po przylutowaniu znowu się spalił kolejny raz i nie mam już pomysłu co z tym zrobić. Jakieś pomysły?
  • Poziom 24  
    sanitariusz napisał:
    Posiadam TV jak w temacie i problem jest taki iż nie ma obrazu dźwięk jest. Na początku myślałem że to świetlówka się popsuła ale jak to zawsze dobrze jest sprawdzić przetwornicę i znalazłem przepalony rezystor po stronie pierwotnej RM812 82 om 2W. Pomierzyłem wszystko i niby ok ale po przylutowaniu znowu się spalił kolejny raz i nie mam już pomysłu co z tym zrobić. Jakieś pomysły?

W UE32F5500 - świetlówek nie ma, są LED.
    A może warto napisać co rozumiesz przez brak obrazu???
    Brak podświetlenia czy brak treści obrazu??
  • Poziom 7  
    At Samsung, in general, when you disconnect the motherboard from the power supply, the backlight turns on. If it does not light up, then a problem with the power supply board. In this case, force the starting optocoupler.
  • Poziom 26  
    Rezystory same od siebie się nie "przepalają", trzeba szukać przyczyny.
  • Poziom 34  
    sanitariusz napisał:
    znalazłem przepalony rezystor po stronie pierwotnej RM812 82 om 2W

I mimo to:
    sanitariusz napisał:
    nie ma obrazu dźwięk jest

Raczej nie z TV...