Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywrócenie 2 partycji po ich połaczeniu

08 Lut 2020 18:17 237 7
  • Poziom 25  
    Witam,

Pisze w sprawie pomocy lub porady, a mianowicie:
    Jakiś czas temu łączyłem partycje na dyskach aby zrobić porządek, niechcący połączyłem partycję na dysku który jest uszkodzony, lecz owy dysk był wcześniej naprawiony odseparowując miejsce na środku dysku jako "nieprzydzielone miejsce".
    Wyglądało to tak:
    początek dysku - partycja, środek dysku - nieprzydzielone miejsce, koniec dysku - partycja.

Dysk połaszczyłem programem EaseUS Partition Master i od tego czasu nic nie grzebałem na tym dysku.
    Dysk to SAMSUNG_HD103SI

Czy jest możliwość przywrócenia tych partycji w taki sposób aby pliki były jak wcześniej w tych samych miejscach na dysku?

Bardzo czasochłonne byłoby mi znowu skanowanie dysku w poszukiwaniu od którego miejsca dysk jest uszkodzony i potem ta cała procedura. Dysk na mało ważne dane.
  • Poziom 25  

Dodano po 3 [godziny] 45 [minuty]:

Wkleiłem główne okno, nie wiem czy o to chodziło
  • Poziom 25  
    Ktoś coś? Czy nic nie da się zrobić? Piszcie co i jak i będę robił, gdyż od dłuższego czasu odszedłem od głębszego PC na rzecz mechaniki BMW i potrzebuje wskazówek co do problemu
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wygląda na to, że program poprzenosił to i owo więc przywrócenie poprzedniego stanu wg screenu z DMDE jest niemożliwe.
  • Poziom 25  
    ok a czy możliwy byłby podgląd poprzednich partycji od którego do którego sektora na dysku były zrobione partycję?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Ciężko jednoznacznie stwierdzić.
    Jeśli było po około 350 GB i z przerwą w środku to pewnie pierwsza od 63 do 781 000 000 druga w okolicy od 1 200 000 000 do 1 953 521 663. Nie wiem co program zrobił z $MFT drugiej partycji (połączył? przekopiował?). Brak drugiego wskaźnika F może wskazywać np. na połączenie i dopisanie do data runs pierwszego $MFT drugiego $MFT jako fragmentu lub dokopiowanie do pierwszego $MFT i nadpisanie drugiego (ale tu już program musi być na tyle inteligentny by kopiować w wolne miejsce). Zawsze można sprawdzić co leży w przewidywanym fragmencie $MFT, czyli sektorach około 1 206 291 456 +100 oraz zweryfikować data runs aktualnego $MFT, gdzie jest drugi fragment. Zawsze jest jednak konieczność korekty przez program każdego z tych dopisywanych rekordów $MFT (numer rekordu, położenie pliku).
    Poniżej przykładowy screen z DMDE z widokiem na fragmenty $MFT:
  • Poziom 25  
    ok dzięki ale to wiem, wpadłem na inny pomysł który mi podsunąłeś tym co piszesz, napisze o efektach niebawem bo chyba wiem jak sprawdzić te sektory w których były partycje