Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Bosch PIE631FB1E - Przepięcie w domu i uszkodzone zasilanie na płycie indukcyjne

09 Feb 2020 10:50 975 5
 • Level 6  
  Witam, problem dotyczy płyty indukcyjnej Bosch PIE631FB1E. Mam dom z lat 60, instalacja cała w miedzi ale styl jej pozostał jak z tamtych lat, główne bezpieczniki, potem bezpieczniki w zegarze i tyle. Te mają 20A.
  Płyta podłączona pod "siłę" czyli L1 L2, N oraz zmostkowane uziemienie do N. Płyta działała bez zarzutu pół roku do czasu aż ojciec podłączał w garażu starą spawarkę i mówi, że po podłączeniu spawarki do prądu zrobiła zwarcie i wybiło jeden bezpiecznik. W międzyczasie upaliło mi indukcję a konkretniej 2 elementy w zasilaczu o numerze IH62_FB02_PS07_NV, który mogę kupić nowy a mogę też spróbować naprawić, oznaczone na zdjęciu jako REARTH1 (pod naklejką z numerami części) , który po zdjęciach w sieci odnalazłem, że powinien to być termistor 220 - są jednak różne rodzaje: PTC NTC i CTR i nie wiem który kupić.
  Drugi problem dotyczy sprawy z częścią oznaczoną jako VPS1 (obok kodensatorów), na części widzę tylko fragment napisów i nie wiem do końca co to jest. To co odczytałem z niej to: VIPER2, ST, e4, N90*906 przy czym * to chyba liczba która się przepaliła i jej już nie ma bo odpadła.

  Bosch PIE631FB1E - Przepięcie w domu i uszkodzone zasilanie na płycie indukcyjne

  Potrzebuję pomocy w doborze tych 2 elementów, schemacie lub czymś co mnie naprowadzi na właściwe elementy. Ten zasilacz był montowany w indukcjach boscha, siemensa więc ktoś może mieć pojęcie na ten temat. Dziękuję.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Moderator
  Rafal_694 wrote:
  Drugi problem dotyczy sprawy z częścią oznaczoną jako VPS1 (obok kondensatorów), na części widzę tylko fragment napisów i nie wiem do końca co to jest. To co odczytałem z niej to: VIPER2, ST, e4, N90*906 przy czym * to chyba liczba która się przepaliła i jej już nie ma bo odpadła.
  Zakładam, że może to być całkiem nowy na naszym rynku układ scalony, a Ty aby się przekonać czy dobrze ja trafiam musisz zweryfikować u siebie według połączeń jego na PCB w realu siebie :D
  Bosch PIE631FB1E - Przepięcie w domu i uszkodzone zasilanie na płycie indukcyjne
 • Level 6  
  Po kupnie innej płytki z zasilaczem znam oznaczenie vipera - VIPER27L, będę próbować jeszcze zreanimować swoją starą płytkę.
 • Moderator
  Rafal_694 wrote:
  Po kupnie innej płytki z zasilaczem znam oznaczenie vipera - VIPER27L
  No to fajnie, że napisałeś taką informację dla potomności, ale zapewne będziesz miał problemy z dostaniem jego w tej wersji obudowy :D
  Bosch PIE631FB1E - Przepięcie w domu i uszkodzone zasilanie na płycie indukcyjne
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  TONI
  20 sztuk w germanskim magazynie. A jak rozmawiałem z autorem tematu nie było to dostępne (3-4tyg oczekiwania) a teraz patrz.
  Śledzą każdy nasz ruch.
  Bosch PIE631FB1E - Przepięcie w domu i uszkodzone zasilanie na płycie indukcyjne

  Autor dostał już ode mnie nowy moduł także cieszy się z gotowania 😃
 • Level 6  
  No i pasuje 😀 polecam kolegę wyżej.
  Myślę że uda się zreanimować na spokojnie stary zasilacz jeszcze by mieć znowu w razie W