Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[14.02.2020, webinarium]Bezpieczeństwo w systemach wbudowanych z Linuxem

ghost666 09 Lut 2020 11:58 567 0
 • [14.02.2020, webinarium]Bezpieczeństwo w systemach wbudowanych z Linuxem
  Firma NXP zaprasza na internetowe seminarium poświęcone bezpiieczeństwu w systemach wbudowanych. Wdrożenie bezpiecznego systemu wbudowanego z systemem operacyjnym Linux wymaga interdyscyplinarnego wysiłku inżynieryjnego. Cały cykl rozwoju oprogramowania wymaga spełnienia wymagań bezpieczeństwa na każdym etapie jego powstawania.

  Webinarium odbędzie się w piątek 14 lutego 2020 roku o godzinie 11:00 (czasu środkowoeuropejskiego). Zaplanowane zostało na godzinę.

  W ramach seminarium zaplanowano:

  * Omówienie standardowych mechanizmów bezpieczeństwa systemu Linux, takich jak kontenery i inne możliwości i modele bezpieczeństwa w systemie Linux.
  * Zilustruj, w jaki sposób wymagania bezpieczeństwa wpływają na projektowanie oprogramowania, wprowadzając bezpieczny cykl życia oprogramowania (bezpieczny SDL).
  * Zobacz, w jaki sposób dystrybucja Linuxa Yocto, która zapewnia kompleksowe środowisko do implementacji dystrybucji Linuksa w systemach wbudowanych, jest wykorzystywana do zapewnienia dodatkowej obsługi bezpieczeństwa systemu operacyjnego, poprzez narzędzia takie jak LSM, kontenery, wirtualizacja, OTA i testy.
  * Przedstawienie aktualnej obsługi oprogramowania do akceleratora kryptografii CAAM na systemie Linux, dostępnego w procesorach aplikacyjnych firmy NXP z rodzin i.MX 6 i i.MX 7. Jest to istotne, ponieważ wymagania bezpieczeństwa zależą mocno od kryptografii.

  Źródło: https://www.doulos.com/content/events/emblinuxsecurity_overview_NX.php?elq_mid=7916&elq_cid=427354

  Fajne! Ranking DIY
  Byłeś na tym wydarzeniu? Jak się podobało? Odpowiedz w tym temacie, publikując relacje, zdjęcia, materiały. Napisz do nas, a otrzymasz punkty za relację.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.