Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-J3930DW urz. wielofunkcyjne - drukowanie dłuższych papierów

09 Lut 2020 12:53 180 2
 • Poziom 2  
  Witam, chciałbym drukować dłuższe formaty papierów np. 297x580 lub inny przykładowo 297x820mm używając podajnika ręcznego urządzenia wielofunkcyjnego brother J3930DW. Podobnie chciałbym skanować takie formaty używając ADF'u. Doszedłem do wniosku, że skoro moja "drukarka" posiada podajnik ręczny to jeśli miałaby zdefiniowane takie papiery o ww. rozmiarach mógłbym na niej drukować. Ogólnie nie ma takich papierów do wyboru w menu drukarki, a największym jest A3 lub Ledger. Czy można zdefiniować takie rozmiary np. poprzez sterownik i czy to zadziała? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 22  
  Zobacz czy istnieje opcja "NIESTANDARDOWEGO" rozmiaru papieru. Nie wiem jak w Brotherze, ale w przypadku HP i Canonów taka opcja jest. Tam definiowało się ręcznie rozmiar papieru. Byłoby to jakieś obejście, ale zapewne nie "doskonałe" bo długości rolki zapewne jako długość papieru wpisać się nie da. Pamiętaj, że standardowa drukarka nie działa tak jak ploter - nie ma funkcji przycinania po wydruku. Standardowa drukarka wyrzuca całą kartkę - do zdefiniowanej długości. Mało tego, pojawią się problemy z czujnikami papieru, np: czujnikami wyjścia. Drukarka oczekuje, że po zakończeniu wydruku papier powinien ją OPUŚCIĆ i obecność kartek w drukarce traktowana jest jako zacięcie papieru!
 • Poziom 2  
  No właśnie przejrzałem opcję i nie ma możliwości definiowania innego rozmiaru papieru. Doskonale wiem, że to nie ploter. Ale właśnie takowy ploter hp posiadam na którym mógłbym sobie dociąć (drukując puste arkusze np. rozmiar 297x580). Miałbym takich arkuszy powiedzmy 100. I gdybym mógł zdefiniować w brotherze taką długość to i czujnik opuszczania drukarki wiedziałby, że to już koniec arkusza. Nie mam zamiaru drukować różnych arkuszy tylko raz zdefiniowany. Z góry odpowiadam na Twoje pytanie. Skoro mam ploter to czemu kombinuję z brother'ką. Gdyż ploter z uwagi na swoje gabaryty jest w innej części firmy i nie chce mi się nieraz do niego jechać po wydruk np. rozmiaru 580x297. A skoro brotherka ma podajnik ręczny to dlaczego nie mogłaby przepuścić przez niego papier długości zamiast 420 to 580 lub 720. Podobne pytanie do skanowania z atf'u gdyż nieraz mam profile do zeskanowania które są szerokie na 297 (tyle co wysokość atf'u) ale dłuższe bo dla przykałdu 594mm.