Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy zestaw uruchomieniowy do systemów widzenia maszynowego od Toradex

ghost666 09 Feb 2020 15:03 987 0
Computer Controls
 • Nowy zestaw uruchomieniowy do systemów widzenia maszynowego od Toradex
  Firma Toradex wypuściła kosztujący 490 dolarów zestaw startowy "AI Vision Apalis”, który wykorzystuje Torizon Linux i zoptymalizowany stos uczenia maszynowego z AWS IoT Greengrass na module Apalis iMX8 opartym na układzie i.MX8 QuadMax. Zestaw zawiera płytkę nośną Ixora Toradex i kamerę Allied Vision Alvium 1500 CSI2. Zestaw opracowany został we współpracy z Amazon Web Services (AWS) i NXP Semiconductors

  Zestaw startowy Apalis AI Embedded Vision Starter działa jako referencyjna implementacja systemu Linux do opracowywania podłączonych do chmury systemów wizyjnych i projektów uczenia maszynowego dla automatyki przemysłowej, rolnictwa, sprzętu medycznego i innych aplikacji. Stos programistyczny oparty jest na systemie Torizon Toradon opartym na Linuksie i zawiera oprogramowanie pośrednie do AWS IoT Greengrass od Amazona, do zarządzania bezpieczną komunikacją z chmurą, jednocześnie umożliwiając lokalne przetwarzanie danych offline.

  Nowy zestaw uruchomieniowy do systemów widzenia maszynowego od Toradex
  Zestaw startowy Apalis AI
  Embedded Vision Starter
  i moduł Apalis iMX8.
  Platforma programistyczna, zaprojektowana została w celu ułatwienia uczenia się dla aplikacji ML podłączonych do chmury. Zawiera ona instrukcje krok po kroku, dotyczące wdrażania kompleksowego stosu oprogramowania referencyjnego za pomocą zaledwie kilku kliknięć, jak określa to pracownik firmy Toradex. Oprogramowanie to opiera się na łatwości użytkowania w skoncentrowanej na nowościach dystrybucji Torizon Linux. System ten wspiera aktualizacje bezprzewodowe (OTA), Dockera i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

  Proces instalacji otwiera lokalny internetowy interfejs użytkownika i tworzy AWS CloudFormation jako dedykowaną instancję AWS. AWS następnie włącza urządzenie jako cel dla Amazon SageMaker Neo, umożliwiając programistom optymalizację modelu ML dla konkretnego urządzenia. Zestaw zawiera również wyszkolony i zoptymalizowany model ML.

  Nowy zestaw uruchomieniowy do systemów widzenia maszynowego od Toradex
  Architektura oprogramowania Apalis AI Embedded Vision Starter Kit i przepływ danych (po lewej) oraz płyta operatorska Ixora.


  Moduł Apalis iMX8 jest dostarczany z wysokiej klasy układem SoC i.MX8 QuadMax z dwoma rdzeniami procesora ARM Cortex-A72 taktowanymi 1,6 GHz i czterema rdzeniami ARM Cortex-A53 z zegarem 1,26 GHz. SoC zawiera również dwa rdzenie ARM Cortex-M4F z zegarem 266 MHz, dwa GPU Vivante GC7000LiteXS/VX i procesor DSP 640 MHz HIFI4. Moduł ma wymiary 83 mm x 45 mm i jest dodatkowo wyposażony w 4 GB pamięci LPDDR4, 16 GB pamięci eMMC i dwuzakresowy interfejs WiFi 802.11ac z Bluetooth 5.0.

  Zestaw startowy Apalis AI Embedded Vision wykorzystuje moduł z SoC poprzez płytkę nośnej Ixora Toradex. Płyta ma wymiary 125 mm x 90 mm i jest wyposażona w HDMI, LVDS, RGB, interfejs rezystancyjnego ekranu dotykowego (4 i 5 przewodowy), CSI2, wejście i wyjście S/PDIF i analogowy interfejs audio. Płyta Ixora Carrier Board zapewnia dodatkowo gigabitowy port Ethernet, po dwa porty CAN i RS232 oraz gniazda microSD, mSATA i mini-PCIe. Płytka bazowa zawiera także zegar czasu rzeczywistego, zasilacz 5 V i 3,3 V z szerokim zakresem napięcia wejściowego - od 7 V do 27 V.

  Nowy zestaw uruchomieniowy do systemów widzenia maszynowego od Toradex
  Kamera Alvium 1500.
  Trzecim kluczowym elementem zestawu jest kamera Alvium 1500 firmy Allied Vision. Jest ona połączona z komputerem poprzez interfejs MIPI-CSI2. Zaprezentowana rok temu kamera przemysłowa jest dedykowana do wykorzystania z systemem Linux i jest wyposażona w sterowniki V4L2, które obsługują platformy NXP i.MX6/8 oraz Nvidia Jetson. Toradex nie podaje, która wersja jest zawarta w zestawie, ale może to być między innymi topowy model z matrycą On Semi AR0521 o rozdzielczości 2592 × 1944 pikseli.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/linux-based-ml-kit-for-aws-combines-i-mx8-quadmax-with-an-industrial-camera/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11283 posts with rating 9541, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls