Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Znalezienie zewnętrznego ip serwera w sieci lokalnej.

09 Feb 2020 16:57 237 3
  • Level 2  
    Witam.

Chcę połączyć się z domu do serwera w pracy na którym znajduje się pewna strona internetowa.
    Wiem, że to możliwe, bo ludzie którzy znają odpowiedni adres lub ip potrafią się połączyć i przeglądać sobie tę stronę.
    Będąc na miejscu wpisuje się w przeglądarkę adres wewnętrzny,port i otwiera się strona. Dla przykładu: 192.168.1.100:6000.
    Pytanie, jak znaleźć zewnętrzny adres ip tego serwera sieci lokalnej?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 27  
    Zapytać się administratora sieci lub innego pracownika. Ta metoda będzie najszybszym sposobem poznania adresu ip.
  • Level 39  
    Flash3r wrote:
    ....
    Pytanie, jak znaleźć zewnętrzny adres ip tego serwera sieci lokalnej?

Nie znajdziesz. Kolega wyżej dobrze radzi.
  • Level 10  
    Ciezko mi uwierzyc, zeby serwer "firmy" byl podlaczony i dostepny z dwoch sieci jednoczesnie - zbyt duze ryzyko. Chyba ze to jakas mala domowa firemka, ktorej nie zalezy na bezpieczenstwie.

W praktyce pracownicy dostają się do sieci wewnętrzenej firmy poprzez tunel VPN, wtedy po nawiązaniu takiego połączenia używasz lokalnego adresu.

zeby znalezc publiczny adres serwera, trzeba sie na niego zalogowac i sprawdzic konfiguracje sieciową, albo zapytac kogos.