Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Narzędzie do cięcia. Jakie?

09 Feb 2020 20:07 282 5
  • Level 3  
    Witam Panowie. Chciałem Was poprosić o radę. Mianowicie chodzi o wybór narzędzia. Potrzebuje mieć coś co pozwoli mi na wycinanie dużych liter 80x120 oraz innych grafik w płytach wiórowych, laminowanych, sklejce. Cięcie musi być dość precyzyjne. Do tej pory wykonywałem takie rzeczy ręczną piłą tarczową oraz wyrzynarką, przez którą gubiłem sporo mm. Cięcie piłą było dosyć precyzyjne lecz są miejsca w których ostrze piły się nie mieści a wyrzynarka nie wchodzi w grę. :/. W związku z tym chciałem zapytać czy frezarka górnowrzecionowa udźwignęłaby coś takiego, czy może jest inne narzędzie nadające się do tego typu prac?

Pozdrawiam.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 28  
    Przyjrzyj się stołowym wyrzynarkom włosowym.
  • Level 34  
    Tak jak wyżej, lub moim zdaniem lepsza by była pilarka taśmowa z jak najwęższą taśmą.
    Tak dla przykładu.

Link
  • Level 34  
    Tommy82 wrote:
    Ale obydwa rozwiązania maja plusy i minusy.
    Masz rację, ale wszystko zależy od wielkości i grubości obrabianych materiałów, w pierwszym poście autor podał 80X120 (chyba centymetrów) rozmiar liter, to chyba jednak lepsza była by piła taśmowa. Taka włosowa też dobra, ale moim zdaniem jej "wydajność" jest trochę za mała, cięcie i "formatowanie" tak dużych wyrobów mogło by trwać zbyt długo, ciekawe czy by "wydoliła" przy takim obciążeniu pracą i czy tak duże "wytwory" zmieściły by się na stole (czy wysięg ramienia wystarczający).
  • Level 42  
    Wydaje mi się że ręczne wycinanie takich elementów to już przeszłość... CNC zrobi to szybciej, dokładniej. Usługa nie jest droga a lepiej zlecić i samemu zająć się czym innym niż rzeźbić wyrzynarką.