Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Diora DS 4140 - jeden kanał działa czysto, drugi bardzo cicho i buczy.

09 Lut 2020 21:41 165 7
  • Poziom 3  
    Witam.
    Posiadam Diorę DA 4140 (wersja eksportowa) i mam problem z nią następujący - jeden kanał gra czysto, natomiast drugi bardzo cicho i do tego buczy.
    To raczej ma znaczenie.
    Diora DS 4140 - jeden kanał działa czysto, drugi bardzo cicho i buczy. Diora DS 4140 - jeden kanał działa czysto, drugi bardzo cicho i buczy.
    Czy ta różnica w kondensatorach ma znaczenie?
    Po lewej: 2x 35V 4700uF, po prawej: 2x 50V 4700uF.
    Diora DS 4140 - jeden kanał działa czysto, drugi bardzo cicho i buczy.
    Moja wiedza elektroniczna jest ograniczona.
    Za każdą pomoc byłbym wdzięczny, jeśli jest coś co mogę sprawdzić to proszę napisać.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Wrzuć zdjęcie panelu przedniego. Mam trochę serwisówek Diorowskich, ale to coś nie bardzo mi pasuje do fabrycznej produkcji. Może to jest "składak" w obudowie diorowskiej. Zrób zdjęcie płytek od strony druku.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    sakimori napisał:
    To raczej ma znaczenie.
    Mówisz o napięciu offsetu na wyjściu głośnikowym?
    sakimori napisał:
    Czy ta różnica w kondensatorach ma znaczenie?
    Względem cichego grania? Na pewno nie.
    sakimori napisał:
    Moja wiedza elektroniczna jest ograniczona.
    Niestety , to widać... Może rozważ jednak serwis? Z tego co piszesz i a co widać na zdjęciach może to być jakiś drobiazg, ale wymaga on wiedzy i sprzętu do poprawnej lokalizacji - sam koszt (jeśli to Cię martwi) nie musi być duży, a w każdym razie możesz zażądać wyceny przed-naprawczej (po diagnozie). Jak będzie to dla Ciebie zbyt dużo - rezygnujesz z naprawy i tyle.
  • Poziom 3  
    A może ktoś polecić serwisanta który to zrobi dobrze. Bo jednego miałem i wyeliminował tylko trzaski które pojawiały się po 15-20 min. Z chęcią bym przekazał go komuś ale muszę wiedzieć że zrobi to poprawnie, albo po diagnozie powie że nie da rady i tyle. Właśnie dlatego stworzyłem post albo dam radę naprawić albo znajdzie się ktoś z warmi i mazur kto się tego podejmie.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Popytaj wśród znajomych bądź spójrz https://www.elektroda.pl/rtvforum/companies.html
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    sakimori napisał:
    może ktoś polecić serwisanta który to zrobi dobrze.
    Może byłoby łatwiej znaleźć gdybyś podał skąd jesteś? Nie zawsze 'Serwis' musi oznaczać zakład usługowy; na forum na pewno jest co najmniej kilka osób, które mogłyby podołać takiej naprawie.
  • Poziom 3  
    Warmińsko-Mazurskie Dobre Miasto. 23 km od Olsztyna.
  • Poziom 3  
    Skorzystanie z serwisu.