Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda superb II - Nie działa oświetlenie lusterka zewnętrznego

09 Lut 2020 23:43 219 6
 • Poziom 10  
  Witam. Tym razem problem z lusterkiem zewnętrznym drzwi kierowcy w superb II mianowicie z lampką w nim która nie zapala się po otwarciu drzwi tak jak odbywa się to w drzwiach pasażera. Sprawdzone zostało przejście z lusterka do modułu drzwi oraz wykonany został komputerowo test elementów wykonawczych lusterka w tym żarówki w nim i w testach zapala się ta żarówka. W bitach widać też prawidłowe działanie switcha w zamku gdzie także prawidłowo działa lampka dolna drzwi i na wyświetlaczu również pokazuje otwarcie/zamknięcie tych drzwi.
  Może winna jest lampka dolna drzwi która założona jest jakaś ledowa i ta nie zamyka obwodu z tym, że wtedy nie uruchomiłaby sie też z testu lub może wysypane kodowanie?
  Aktualne kodowanie modułu drzwi:
  011D0220D000121002
  Lusterko oczywiście 9 pin.
  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  A poprawnie zakończyłeś procedurę testową? ja kiedyś za pomocą VCDSa zawiesiłem prawe drzwi na niecały tydzień bo przerwałem test w trakcie.
 • Poziom 10  
  Fakt, że nie kończyłem jej do końca bo nie chciałem aby przypadkiem szyba mi chodziła bo drzwi są rozebrane ale różnicy po teście jak i przed nie ma.
 • Poziom 11  
  Spróbuj odpiąć akumulator na godzine, jeżeli nie pomoże to spróbuj przeprowadzić test jeszcze raz.
 • Poziom 10  
  No w końcu pojawiło się upragnione światełko ale teraz zauważyłem, że w drugim lusterku nie działa kierunkowskaz 😡
  Czy działał wcześniej tego nie wiem.
 • Poziom 11  
  A co zrobiłeś że zaczęło działać?
 • Poziom 10  
  Szczerze to samo zaczęło działać bo normalnie odpięcie akumulatora i wykonywanie testów do końca nic nie dawało. Dopiero chyba jak w trakcie testu na etapie sprawdzenia oświetlenia drzwi otworzyłem i zamknąłem te drzwi to w końcu namyśliło się działać. Magia.