Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LB550B - nie pamięta ustawień po ponownym włączeniu

10 Lut 2020 11:02 372 15
  • Poziom 15  
    Za każdym włączeniem odbiornika za pomocą pilota, trzeba na nowo szukać kanałów. Tak jakby zawodziła pamięć nieulotna.
    TV jest cały czas włączony do gniazdka. Znalazłem w sieci info, że może być problem z pamięcią FLASH NAND, ale nie do końca znalazłem jak to rozwiązać.
    Pozostałe cechy odbiornika:
    - działa w trybie "Dom", nie "Sklep"
    - wgrany ma najnowszy firmware, tj. Ver. 03.50.14

Zakup w okolicy 2013 roku, przez pierwsze trzy lata chodził bez problemu, później problem się pojawił.
    Po updgrde firmware problem zniknął i przed dwoma laty powrócił.

Ktoś się spotkał z problemem? Czy wystarczy wlutować nową pamięć (z załadowanym wcześniej wsadem)?
  • Poziom 25  
    Nand 80-100zł a sprawna płyta 90zł .
  • Poziom 15  
    Dzięki Koledzy za podpowiedzi! Jeśli chodzi o wymianę całej płyty jaką mam pewność, że na tej płycie pamięć NAND jest sprawna i że problem nie wystąpi po jakimś czasie po wymianie?
  • Poziom 25  
    acctr napisał:
    Jeśli chodzi o wymianę całej płyty jaką mam pewność, że na tej płycie pamięć NAND jest sprawna i że problem nie wystąpi po jakimś czasie po wymianie?
    Właśnie o to chodzi, według mnie lepiej wymienić NAND-a na nowy i dobrze zaprogramowany.
  • Poziom 34  
    acctr napisał:
    Jeśli chodzi o wymianę całej płyty jaką mam pewność, że na tej płycie pamięć NAND jest sprawna i że problem nie wystąpi po jakimś czasie po wymianie?

Wreszcie ktoś myślący logicznie, pewne jest to że używka padnie, może po godzinie, dwóch dniach czy miesiącu, a może podziała kilka lat, to jest ruletka.
  • Poziom 17  
    GanCegall napisał:
    Wreszcie ktoś myślący logicznie, pewne jest to że używka padnie, może po godzinie, dwóch dniach czy miesiącu, a może podziała kilka lat, to jest ruletka.

A jaka pewność, że nowa płyta nie padnie? Albo że przeżyje, a po miesiącu padnie matryca. albo stary zasilacz i popsuje nową płytę?
  • Poziom 34  
    bazi1962 napisał:
    A jaka pewność, że nowa płyta nie padnie?

A kto tu pisze o nowej płycie?
  • Poziom 17  
    GanCegall napisał:
    A kto tu pisze o nowej płycie?

Nieważne o czym nowym się pisze, Reszta zawsze pozostaje stara, i reszta to zawsze loteria.
    A tak w ogóle, to co to jest ta gwarancja? Wymysł marketingowy? Jak można coś w ogóle gwarantować? Co postawisz na szalę gwarancji?
  • Poziom 34  
    bazi1962 napisał:
    Reszta zawsze pozostaje stara, i reszta to zawsze loteria.

Nie kolego, z autopsji wiadomo że tylko ten element "traci swoje wartości" ta reszta działa forever, oczywiście poza kulkami pod CPU/GPU
  • Poziom 17  
    GanCegall napisał:
    Nie kolego, z autopsji wiadomo że tylko ten element "traci swoje wartości" ta reszta działa forever, oczywiście poza kulkami pod CPU/GPU

Pytałem czy jesteś w stanie postawić coś na szalę gwarancji. Jakiś swój dorobek? Nikt nigdzie i nic nie jest w stanie zagwarantować. Ale oczywiście bez gwarancji nic się nie sprzeda. i o to tylko mi chodziło. Zagwarantować to można, że p zimie przyjdzie wiosna. Ale jaka ona będzie....????????I to tyle co do gwarancji.
  • Poziom 34  
    bazi1962 napisał:
    Zagwarantować to można, że p zimie przyjdzie wiosna

tak, pora roku gwarantowana, ale pogoda juz nie...może być still zima albo lato.
    bazi1962 napisał:
    Nikt nigdzie i nic nie jest w stanie zagwarantować

Oczywiście jak zwykle masz rację, dlatego jest ta gwarancja która nie gwarantuje że "coś" bedzie działać zawsze, ale jak się zepsuje to zostanie naprawione/wymienione na nowe
  • Poziom 17  
    GanCegall napisał:
    ale jak się zepsuje to zostanie naprawione/wymienione na nowe

i o to chodzi, czysta loteria Więc po co pytać o gwarancję sukcesu?

Dodano po 7 [minuty]:

GanCegall napisał:
    Oczywiście jak zwykle masz rację,

Nieprawda, nie chodzi mi o rację a o sens i wiarygodność.
    Może wtedy to forum odżyje..
  • Poziom 34  
    W takim razie co proponujesz? Jest kilka opcji:
    - wymienić kostkę na nową.
    - wymienić całą płytkę na używaną.
    - zezłomować szkiełko i kupić nowe.