Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka Bosch GSB 18-2RE - demontaż uchwytu wiertła

10 Feb 2020 17:04 1143 17
  • Level 9  
    Witam. Tak jak w temacie potrzebuje informacji albo porady jak rozebrać futerko z tej wiertarki. Gdyż wiertło nie trzyma po dokręceniu kluczyka i często się luzuje podczas wiercenia jak i czasami przesuwa się do środka. Chyba kłania się wymiana futerka co nie ?

Tak wygląda ten sprzęcik

Wiertarka Bosch GSB 18-2RE - demontaż uchwytu wiertła Wiertarka Bosch GSB 18-2RE - demontaż uchwytu wiertła Wiertarka Bosch GSB 18-2RE - demontaż uchwytu wiertła Wiertarka Bosch GSB 18-2RE - demontaż uchwytu wiertła

To odczytałem z uchwytu "1/16-1/2 rohm1.5-13L1/2-20 S2A"

• Level 43  
    Odkręć je maksymalnie i spójrz do środka - w niektórych jest śruba po odkręceniu której można uchwyt zdjąć.
  • Level 9  
    sosarek wrote:
    Odkręć je maksymalnie i spójrz do środka - w niektórych jest śruba po odkręceniu której można uchwyt zdjąć.

Powiem tak odkręciłem maksymalnie. Wkładam śrubokręt płaski i krzyżak i klucz imbusowy i nic nie blokuje się żebym mógł o coś złapać bym miał opór celem odkręcenia
  • Level 33  
    A co tam widzisz wewnątrz? Może stosujesz nieodpowiednie i nieodpowiednich rozmiarów narzędzia. Ponadto śrubę tą odkręcamy w prawo. Dalej to głowica jest pewnie na gwincie też gdyż na 3 i 4 foto widać frezowanie pod klucz płaski ( patrz pomiędzy głowicą a obudową wiertarki ).
  • Level 9  
    wiesiekmisiek wrote:
    A co tam widzisz wewnątrz? Może stosujesz nieodpowiednie i nieodpowiednich rozmiarów narzędzia. Ponadto śrubę tą odkręcamy w prawo. Dalej to głowica jest pewnie na gwincie też gdyż na 3 i 4 foto widać frezowanie pod klucz płaski ( patrz pomiędzy głowicą a obudową wiertarki ).

Czyli co Wiesiu tutaj blokuje płaskim kluczem i próbuje samemu odkręcić ? Z tego co świeciłem wewnątrz tej głowicy to ciężko dostrzec co tam jest

• Level 33  
    Tak. Spróbuj . Głowicę odkręcaj w lewo. Tylko tamta śrubka mnie niepokoi. Powinna tam być . Może ktoś już wykręcił lub główka została zapleszona poprzez żle trzymane wiertło w głowicy i pracę z udarem. Jeżeli ona tam jest to będzie ciężko .
  • Level 9  
    Wygląda to tak.

Wiertarka Bosch GSB 18-2RE - demontaż uchwytu wiertła Wiertarka Bosch GSB 18-2RE - demontaż uchwytu wiertła

Wiertarka Bosch GSB 18-2RE - demontaż uchwytu wiertła Wiertarka Bosch GSB 18-2RE - demontaż uchwytu wiertła

Czyli kluczem trzymam w prawo a głowicę kręcę w lewo?

Jeśli mowa o tej śrubce to raczej jej nie widzę w środku więc chyba trzeba zakupić.

• Level 33  
    Dokładnie tak. Tylko nie będzie łatwo. Proponuję głowicę wkręcić w imadło na sztywno lub chwycić dobrze kluczem hydraulicznym tzw. żabką ( jeżeli posiadasz). Jak skręcisz głowicę to wówczas lepiej obejrzysz jaka tam śruba będzie pasowała.
  • Level 9  
    Ta śrubka to niby oryginał, znalazłem na jednym jakimś sklepie z częściami do Boscha. A, bym zapomniał, wykręcam na trybie pracy młot, czy wiercenia. Czy to nie ma znaczenia?
  • Level 33  
    Tryb nieważny bo nie odpalasz wiertarki. Rób tak jak pisałem. Nie proponuję rozwiązania odkręcania poprzez uruchomienie wiertarki (kiedyś ktoś pisał, że futerko skręcamy do zaciśnięcia niby najmniejszego wiertła, zewnętrzny pierścień futerka zaciskamy w imadle, ustawiamy lewe obroty wiercenia i ognia. Fakt wiertarka rozpędzi silnik zanim dojdzie do blokady wrzeciona i trach) Tylko pytanie co wtedy puści: futerko się odkręci, czy przekładnia kaput. Nie polecam tego sposobu. Zrób tak jak pisałem - ręcznie.
  • Level 9  
    Tak mam to odkręcać?

• Level 33  
    Żabę tutaj załóż i żabką ciśnij do dołu trzymając mocno klucz płaski.

• Level 9  
    Dobra, udało się odkręcić. I wygląda to tak. Gwint 12.

• Level 33  
    Wszystko OK. To są te same głowice, tylko zalinkowana z mego postu jest tańsza. Ponadto są te same. Śmiało kupuj.
    Patrz gwint 1/2 cala, 20 UNF.
  • Level 9  
    Ok. I tą śrubkę też muszę zakupić.
  • Level 33  
    I jak pracuje już wiertareczka?