Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Amica ZWM 447W - nie pobiera wody a ja wypompowywuje.

Robertinko 10 Feb 2020 21:38 615 6
 • #1
  Robertinko
  Level 3  
  Witam serdecznie.
  Pewnie zostanę upomniany że już podobne tematy istnieją na forum. Owszem czytałem je ale nie znalazłem odpowiedzi co może trapić moją zmywarkę. Jakoś w listopadzie walczyłem z nią, ponieważ nabierała wodę i ją wylewała od razu. W końcu po wielu wymianach różnych podzespołów zmywarki znalazłem przyczynę banalną (przepalone kabelki idące do przepływomierza). Tamten problem zażegnałem, a tu parę dni temu zmywarka znowu odmówiła posłuszeństwa. Teraz dzieje się tak, że po włączeniu zmywarki do sieci i włączeniu guzika zasilania zmywarka włącza pompę odpływową jakby myślała że jest zalana, mimo że nie ma wody w środku. I cały czas chce tę wodę wypuścić a nowej nie pobiera. Po otwarciu drzwiczek wyłącza się pompa. Czy może ktoś miałby jakiś pomysł co może to być?? Bo mi już zaczyna brakować pomysłów.
  Z góry dziękuję za przeczytanie mojej wiadomości.
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Robertinko wrote:
  włącza pompę odpływową jakby myślała że jest zalana,
  Bo pewnie tak jest. Odkręć boki i szukaj wycieku.
 • #3
  Robertinko
  Level 3  
  Boki już dawno zostały odkręcone. Wszystko od spodu jest suche nie ma żadnego wycieku. Sprawdzony został także mikrowlacznik. Wymieniony wąż dopływowy sprawdzony zawór. Temu pisałem że kończą mi się pomysły.
 • #4
  mrice
  Home appliances specialist
  Robertinko wrote:
  Sprawdzony został także mikrowlacznik.

  A styropian w czujniku aqua się nie odkształci i nie blokuje mikrowyłącznika ?
 • #5
  Robertinko
  Level 3  
  Witaj tak sprawdziłem jest okej nie jest też ani pokruszony ani nic. Jak fabrycznie nowy. Zastanawiam się czy np. w wężykach mogło się coś zawiesić np. sól do zmywarek. Ponieważ korzystamy z niej i ostatnio wiem, że była dość często dosypywana do zbiorniczka. Problem, włączającej się pompy odpływowej ustał to wina hydrostatu. Natomiast dalej nie pobiera wody. Hydrostatu nie wymieniłem otworzyłem go i przeczyściłem. Może to być jego wina, że nie pobiera wody?
 • #6
  mrice
  Home appliances specialist
  Robertinko wrote:
  Może to być jego wina, że nie pobiera wody?

  Może.
 • #7
  Robertinko
  Level 3  
  Problem nie pobierania wody leżał w wężu dopływowym do zmywarki trzeba było go wymienić. Po tym zabiegu zmywarka zaczęła pobierać wodę program mycia też zaczął normalnie chodzić. Zmywarka naprawiona. Chociaż nie do końca domywa dół ale tego już nie wiem dlaczego.

  Nie chcę zaczynać nowego tematu. Czy może ktoś wie dlaczego zmywarka nie myje na dolnej półce? Od razu napisze, że nie jest to, wina pióra ponieważ jest wyczyszczone.